Habanec bude šít Slovácku nový kabát

Habanec bude šít Slovácku nový kabát
Uherské Hradiště Sport 12 / 06 / 2013

Slováckého prvoligistu čeká zřejmě hodně zajímavé léto. Trenér Svatopluk Habanec se totiž rozhodl, že mu ušije nový kabát. Jeho střih by měl připomínat módní linii, jakou se teď pyšní Dukla Praha, Olomouc či Trenčín. Proměnu posvětil i majitel klubu Zdeněk Zemek. Na Slovácku jsem tři čtvrtě roku a za tu dobu jsem poznal detailně chod celého klubu a dospěl jsem k názoru, že je potřeba si sednout nad sportovní koncepcí. Celý klub by měl jít jedním směrem, kterým se ubírají ti nejlepší z ligy, potvrdil razantní krok hlavní trenér Slovácka Svatopluk Habanec. Změny by se měly dotknout všech sportovních struktur a měly by vycházet výhradně z potřeb prvního mužstva. Jeho herní projev by měl být více fotbalovější než doposud a měl by se promítnout i do rozestavení mužstva. V defenzivní činnosti půjde o systém 4-1-4-1 a v ofenzivní části hry o systém 4-3-3, konkretizuje své myšlenky Habanec, který uznal, že s herní revolucí už začal v závěru loňské sezóny.
Nový herní styl bude mít dopad i na výběr hráčů. Habanec v závěru sezóny naznačoval, že kabinu by mohlo čekat zemětřesení. Nakonec tsunami asi nepřijde. Nechci z majitele tahat miliony na nákup hráčů, když vhodné typy vyrůstají v naší akademii. Důkazem toho je třeba Roman Haša, který se v kabině áčka usadil, a také Břečka, který půjde znovu s námi do přípravy. S panem Zemkem jsme probírali jména hráčů, nechal mi volnou ruku a jen se ptal, proč tento ano a tento ne, naznačoval obsah posezónního rozhovoru s majitelem klubu slovácký kouč a dodal důležitou podmínku. Musí jít o vítězné typy! Klidně ať je to třeba problémový hráč, ale musí chtít vyhrávat za všech okolností, naráží trenér na bezkrevné výkony jednotlivců v některých zápasech jara.
Proměnou by ale nemělo projít jen první mužstvo. Dosah bude mít až do mládeže. Už tam by měli být hráči připravováni na herní systém, kterým bude hrát ligový celek. Jedna konkrétní změna bude ale okamžitá. Od týmu U17 nebudeme hodnotit výsledky mužstva, ale jejich výkony. Jediným cílem bude výchova hráčů pro A-mužstvo, zdůrazňuje Habanec a odmítá názor, že jeho filozofie, srovnávat se s mládežnickou líhní třeba v Olomouci, je utopií. Osobně si myslím, že u mládeže máme ještě lepší trenéry než Olomouc. Není náhodou, že ve všech kategoriích máme v reprezentacích tolik našich hráčů.
Habancem vytyčená cesta nebude jednoduchá a sám si uvědomuje, že to nebude běh na krátkou trať, což pro něj bude znamenat, že Slovácko se stane jeho druhým domovem. Dukla se k výsledkům dobrala po pěti letech, Olomouc vydržela ještě déle. Chce to obrnit se trpělivostí na všech frontách. Pro mě to bude znamenat dlouhodobější usazení v tomto kraji, ale mně se tady velmi líbí, takže to nebude žádná oběť. Kompetence máme jasně rozdělené. Mládež řídí Botek, juniorku a béčko Michal. Nebude to tedy o mně. Samozřejmě vůdčí roli budou mít jak ředitel Krejčí, tak generální sekretář Pojezný. Já ale budu určitě vidět mnohem více na zápasech všech klubových mužstev a budu monitorovat činnost sportovních složek klubu, popisuje role jednotlivých osob 1.FC Slovácko Svatopluk Habanec.        

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace