Habanec: Chci posunout Slovácko dál

Habanec: Chci posunout Slovácko dál
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 15 / 04 / 2015

Synot liga si na Slovácku vybrala další přestávku, protože hrací plocha stadionu Miroslava Valenty dostává nový kabát. To ale neznamená, že by dění v nejvýznamnějším sportovním klubu slováckého regionu usnulo. Naopak. Fanoušky 1.FC Slovácko určitě potěšilo, že se vedení klubu dohodlo na prodloužení smlouvy s trenérem Svatoplukem Habancem, pod jehož vedením dokáže prvoligový tým sbírat body i předvádět atraktivní fotbal.
Trenére, jak byla jednání o prodloužení smlouvy složitá? Ve slováckých kuloárech se o nich šířily různé pověsti.
Obecně - každé jednání má nějaký svůj vývoj. Nejdůležitější je ale jeho výsledek a když dopadne k oboustranné spokojenosti, pak nemá smysl jej komentovat.
Přesto ale se mezi fotbalovou vetřejností šuškalo, že vaše finanční požadavky jsou přemrštěné a že čekáte na lukrativnější nabídku z atraktivnějších klubů.
Opravdu se v tom, co provázelo jednání, nachci babrat, ale pokud se mě zeptáte takto konkrétně, tak vám odpovím jednoduše. Za tu dobu, co působím na Slovácku, mě už snad znáte a zná mě také řada lidí z celého regionu, těm snad nemusím nic vysvětlovat. Takže pro ty ostatní, kterých si také velmi vážím, jenom připomenu: od svého příchodu na Slovácko jsem říkal, že nejsem na trénování finančně závislý, protože řídím svoji firmu, která mi dává ekonomickou svobodu. A pokud jde o ty nabídky z jiných klubů? Když se vám práce daří, a na Slovácku se nám dle mého názoru práce daří, tak se dostanete do úvah řady klubů. Samozřejmě jsou nabídky, které se neodmítají, ty ale na stole ani ve hře nebyly - a hlavně: já jsem chtěl a chci ve Slovácku pokračovat! Práce tady mě baví, baví mě tady také lidé, kteří jsou perfektní, a to nemyslím jen lidi na stadionu, baví mě celý region a myslím si, že dělat fotbal tady má velký smysl, protože lidé se na Slovácku chtějí fotbalem bavit a to je obrovská výzva. No vidíte. Teď jsem rozpovídal o tom, o čem jsem už ani nechtěl mluvit. A to jsem si myslel, že se chcete bavit o tom, co nás čeká...
Dobře. Smlouva je tedy podepsána do konce sezóny 2017. Kde budete chtít Slovácko vidět před jednáním o dalším prodloužení vaší smlouvy?
(smích) Vy jste dobrej! Cvičíte mě tady z jedné smlouvy a už mluvíte o další. Ale dobře. Na Slovácku jsme začali s nějakou koncepcí a přiznám se, že se ve hře týmu uchytla až neočekávaně rychle. Ve hře jsme získali ve většině zápasů dominanci v držení míče, otočili jsme smysl hry z defenzivy na ofenzivu, podařilo se nám ji podržet výsledky. Ale já chci více. Chci, aby naše hra byla variabilnější a efektivnější směrem dopředu a netrpěli jsme zbytečnými chybami v defenzivě, a samozřejmě chci, abychom byli výsledkově lepší. Pokud jste byl v Kunovicích na našem pohárovém utkání s Boleslaví anebo jej viděl v televizi, tak zhruba první půlhodina byla ukázkou zmiňované variability v ofenzivě.
Po podpisu smlouvy jste mluvil o letním okysličování kádru. To byl váš požadavek při prodloužení smlouvy a koho budete chtít přivést?
Pojem okysličení kabiny jsem skutečně použil, ale následně se z toho udělalo téma. Podívejte. Kádr i kabina se vám nějak vyvíjí a když prodloužíte smlouvu o dva roky a dáte si společně nějaké cíle, tak musíte začít přemýšlet v horizontu oněch dvou let. A v tu chvíli je jasné, že někteří hráči během těch dvou let prostě neomládnou, někteří na druhé straně naberou zkušenosti. Tady rovnice funguje. Ale někteří hráči, kteří naberou zkušenosti, prostě přerostou momentální možnosti i ambice našeho klubu a jednoduše odejdou. O tady se vám ta rovnováha rozhodí. Vyvážit nazpět ji můžete z vlastních zdrojů, ale vždycky to nejde, abyste přes veškerou snahu neslevili z cílů. A v tu chvíli je na stole otázka příchodů. Já jako trenér budu samozřejmě maximalista a vedení klubu bude samozřejmě v roli realisty. Pokud budeme chtít, aby Slovácko šlo dopředu, tak budeme muset jednat a dojít ke kompromisu. A to je i konkrétní problém okysličení kádru. To je ale každodenní fotbalová práce a já se na ni na Slovácku hrozně těším.            

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace