Habanec: Platili jsme za sebeuspokojení

Habanec: Platili jsme za sebeuspokojení
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 16 / 12 / 2015

Přestože se v posledních dnech spekulovalo o odchodu, ať už nuceném či dobrovolném, Svatopluka Habance od ligového A-týmu 1.FC Slovácko, zůstává i pro jarní odvety hlavním trenérem slováckého celku.
Trenére, právě skončený podzim by se dal ze strany Slovácka označit slovem turbulentní. Slovácko lítalo tabulkou i na hřišti jako na centrifuze. Jak jste s ním spokojen vy?
Máte pravdu, že na podzim to byla skutečně divočina a v jeho průběhu jsem si zažil své. Na druhou stranu se náš fanoušek určitě nenudil. Úvod sezóny jej pořádně namlsal. Nicméně i v těch chvílích jsem byl realistou. Letos nás mimořádně zasáhla zranění a hodně ovlivnila sestavu. Šanci tak dostali mladíci, kteří svým elánem dokázali výpadky v sestavě nahradit. Na elánu se ale nedá postavit celá sezóna. Pak přišel útlum, do kterého se dostali někteří hráči možná i vinou uspokojení, a to se zákonitě muselo projevit i ve výsledcích.
Zatímco v úvodu sezóny jste dokázali obracet nepříznivé stavy utkání a získávat cenné body, pak přišlo období, kdy vás srážely chyby v obraně, které jste už nedokázali kompenzovat vstřelenými brankami.
Ono to souvisí s tím, na co jsem vám odpovídal v předešlé otázce. Chyby v obraně jsou záležitostí celé defenzivy a často i celého systému hry. Takže podepsaní pod tímto jevem jsou všichni. Je ale pravdou, že často tomu selhání systému napomohly hrubé individuální chyby, a myslím, že jejich zamezení bude i otázkou zásahu do kádru mužstva.
Dlouho voláte po alternativě k Liboru Doškovi. Poslední zápas s Teplicemi napověděl, že by řešením mohl být Diviš, a v záloze je i Koné. Už jste v tomto směru klidnější?
Klidnější budu, až ofenziva bude střílet góly pravidelně. Máte ale pravdu, že se ukázalo, že Jarda Diviš góla dát umí, což mu fanoušci už možná ani nevěřili. Dal nám tím skutečnou, druhou možnost k ofenzivní variantě „Libor Došek“. Jarda ale bude muset prokázat, že vzestup jeho formy trvalý. Vzpomněl jste také Koného, ale ten je momentálně skutečně spíše jen v záloze. Je jasné, že se na něm podepsalo komplikované zranění, a bude jen na něm, aby se v zimní přípravě stal skutečně tou údernou silou, pro kterou jsme jej do klubu brali.
Když se vrátím k příměru centrifugy z úvodu rozhovoru, tak podobně vyjde i srovnání loňské sezóny s letošní v získávání bodů doma a venku. Vloni jste získávali body více venku, letos děláte více radosti domácím fanouškům. Máte pro to nějaké vysvětlení?
Vysvětlení vyřkl už Tomáš Pospíchal: „Fotbal nemá logiku.“ (úsměv) V podstatě stejné mužstvo, stejní hráči otočili tím výsledkovým kolem téměř o sto osmdesát stupňů. Pochopitelně, že mám radost z toho, že přinášíme více radosti našim fanouškům v domácím prostředí. Už kvůli skvělým děkovačkám. Na nás teď ale bude, abychom dokázali hledat stále nové impulsy, které by motivaci týmu ještě zvyšovaly.
Velkou kaňkou, kterou jste si u fanoušků udělali na svém podzimním vysvědčení, byla porážka v derby utkání ve Zlíně. Už jste pro ni našel vysvětlení?
Stále nedokážu vysvětlit, proč jsme tak propadli. Souvisí to s tím, o čem jsme mluvili v úvodu našeho rozhovoru, a sice, že po úspěšném startu přišel zlom a my se při zápasech venku naráz stali naprosto neškodnými. Nebylo to jen o počtu nastřílených branek, ale také o počtu šancí, které jsme si vypracovali, a těch bylo také méně než na začátku sezóny. V některých zápasech jsme ale propadali ze základních fotbalových dovedností a znalostí a to mě velmi zklamalo. Přestože jsme se snažili s týmem pracovat různými způsoby, nedařilo se nám nepříznivou bilanci zlomit. Já nechci být alibista a schovávat se za objektivní příčiny, které by se daly najít. Podle mě hrálo velkou roli sebeuspokojení některých hráčů. Jsem proto rád, že jsme aspoň v posledním letošním zápase dokázali mužstvo probudit. Od tohoto výkonu se budeme chtít odrazit jak v zimní přípravě, tak především v jarních odvetách.      

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace