Habarta je devátý na světě, v Cali vyrovnal národní rekord!

Habarta je devátý na světě, v Cali vyrovnal národní rekord!
Foto: www.atletika.cz, Soňa Maléterová  /  Tomáš Habarta zdolává jednu z překážek na stadionu Pascala Guerra v Cali.
Uherské Hradiště Sport 14 / 08 / 2022

Fantazie! Atlet Tomáš Habarta ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště obsadil ve finále běhu na 3 000 metrů překážek na mistrovství světa juniorů v Kolumbii parádní deváté místo. V rozběhu navíc vyrovnal národní juniorský rekord!


„Finiš mi dnes nevyšel tolik jako v rozběhu, před jednou překážkou jsem se totiž špatně odrazil a měl co dělat, abych ustál dopad, ale i tak je konečné deváté místo super. Vždyť jsem měl ve startovním poli až jedenadvacátý nejrychlejší čas,“ neskrýval spokojenost po finále Habarta, který ze sebe i v těžkých klimatických podmínkách vymáčkl maximum.

Už v rozběhu vypálil favoritům rybník přímým postupem do finále z třetího místa. „Tom se od začátku pohyboval ve středu startovního pole, ale postupně se dotahoval na vedoucí čtveřici borců z Etiopie, Keni, Ugandy a Japonska. Dlouho běžel šestý, ale v závěrečném kole to napálil, neuvěřitelně protáhl krok a cílem proběhl třetí těsně za Keňanem Kibetem,“ smekl Pavel Kunt, předseda uherskohradišťského klubu.

Svěřenec trenéra Ivo Resslera navíc časem 8:47,36 minuty nejen o devět sekund vylepšil osobní maximum, ale především vyrovnal český juniorský rekord! „Úžasné, vůbec jsem to nečekal. Tajně jsem doufal jen v osobák,“ komentoval rozběh Habarta, který si parádně rozložil síly a v posledním okruhu zaútočil. „V rozběhu jsem měl sedmý nejrychlejší čas, na přímý postup jsem to moc neviděl, ale vyšlo to parádně,“ usmíval se spokojený stýplař z Uherského Hradiště, který ve finále zaběhl druhý nejlepší kariérní výkon 8:51,86.

Na stadionu Pascala Guerra v Cali si tak konečným devátým místem oproti premiérové účasti mezi světovou juniorskou elitou v Nairobi o jednu příčku polepšil.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace