Hájek čaroval

Slovácko Sport 04 / 05 / 2010

Hluk - Vigantice 0:0
První půle přinesla málo záživnou hru, pěkných kombinačních akcí mnoho k vidění nebylo. Domácí si udržovali mírnou převahu, z níž se zrodila šance M. Zalubila, který v 9. min. sám postupoval na gólmana Blablu, ten ale včasným vyběhnutím zabránil nejhoršímu. Stejný hráč ohrozil valašskou branku i v 15 min. Tentokrát hlavička šla nad branku. Hosté se uvedli v první půli jen střelou Bolcka z 16. minuty. Po přestávce se kvalita hry přece jen zvedla, hlavně zásluhou domácích, kteří byli fotbalovější a brankáře Blablu ohrozil Jurásek a nebezpečnou střelou O. Machala. Hosté se dostali k vážnějšímu ohrožení Fojtíka jen střelou Mohyly. Hostům byl vyloučen v 90. min. Zd. Vokáč. Rozhodčí Bartoň, 200 diváků.
Hluk: Fojtík - Machala A., Machala J., Botek, Dufka, Zalubil M., Machala O., Hlaváček, Minařík, Šimčík, Jurásek. Střídali: Zalubil O., Radoch.
Kateřinice - O.N.Ves 3:3 (2:2)
 Utkání zajímavé pro diváky s úrodou branek, spokojenější s remízou jsou hosté, kteří už v první minutě vedli brankou Píšťka. Zkušení domácí se ale rychle otřepali a po půlhodině skóre otočili. Závěr poločasu patřil Novoveským, kteří zásluhou Galušky srovnali na 2:2. Druhá půle byla ve znamení větší aktivity Kateřinických, kteří ve 49. min. strhli vedení na svou stranu. Po hodině hry ale hosté z ojedinělého protiútoku vnesli do obranných řad domácích zmatek a dezorientovaná obrana si dala vlastní gól - 3:3. V závěrečné půlhodině to byl už jen souboj domácích útočníků s gólmanem Hájkem, který se překonával, a hosté hlavně jeho zásluhou uhráli cenný bod. Rozhodčí Březáček, 150 diváků.
O.N.Ves: Hájek - Franta, Jurásek, Vařecha, Pokorný L., Šálek, Píštěk, Máčala, Galuška, Pokorný M., Straka. Střídali: Veselý, Kreisl R., Voráč M.
Provodov - Vel. Karlovice 4:2 (2:1), Bystřice p/H. - Morkovice 0:1 (0:0), Nedašov - 1. Valašský FC 1:2 (0:0), Luhačovice - Slušovice 2:3 (1:2), Spytihněv - Holešov 3:2 (2:1), Chropyně - FC Vsetín 2:3 (1:1)