Hanačky zastavily rozjeté Veselí

Veselí nad Moravou Sport 25 / 11 / 2014

Interligové házenkářky Veselí nad Moravou se v posledním letošním kole představily na palubovce trápící se Olomouce. Jejich rozpoložení však Moravanky nevyužily, na Hané prohrály o šest branek.
Olomouc – VESELÍ 30:24
Veselanky začaly dobře a až do 11. minuty držely vedení, pak se hra vyrovnala a oba týmy se přetahovaly o každou branku. Osm minut před koncem poločasu vedlo Veselí 11:9, ale koncovka první půle mu vůbec nevyšla. Následující úsek prohrálo 6:1 a Olomouc si zajistila do šaten tříbrankový náskok.
Po změně stran se Veselanky horko těžko dostávaly k zakončení, zatímco domácí trestaly z rychlých protiútoků. Výsledkem bylo, že si Olomouc vytvořila sedmibrankový náskok, který udržela až do konce zápasu. Stínem utkání bylo zranění Petry Varjassiové, která musela s naštípnutým žebrem do olomoucké nemocnice. Veselanky tak přezimují na pátém místě. „Čekali jsme, že Olomouc na nás vyrukuje s agresivní hrou, ale zaskočilo nás, že šlo až o zdraví. Nechci to více rozebírat a gratuluji Olomouci k zisku dvou bodů,“ komentoval porážku Luboš Hudák, kouč Veselí. Sedmičky 7/6:8/6, vyloučení 5:4, 360 diváků. Poločas 15:12.
VESELÍ: Nejezchlebová, Stojarová, Lekešová - Varjassiová, Vysloužilová 1, Jandásková 5, Lukšíková, Slováková, Vinklárková, Šustková 4, Gajdošíková 4, Vargová 9/6, Štetáková 1.