Hart trumfl „Drásala“, Jurák jedenáctý

Buchlovice Sport 29 / 07 / 2020

Tradiční MTB maraton Amtech - Juvacyklo v Buchlovicích se stal kořistí zkušeného Karla Hartla z Hranic, který tak absolvoval veleúspěšnou generálku na republikový šampionát v maratonu na Dolní Moravě. Druhého Jana Jobánka, loňského vítěze Bikemaratonu Drásal, porazil o deset sekund. Nejlepší z domácích byl jedenáctý Václav Jurák z pořádajícího týmu Juvacyklo.

„Vítězství si moc cením, konkurence byla velká. A trať náročná, hodně bláta, v závěrečném sjezdu už jsem měl úplně sjeté destičky, moc to nebrzdilo,“ nechal se v cíli slyšet třiačtyřicetiletý Hartl, šestinásobný medailista z mistrovství Evropy a sedminásobný mistr republiky.

Šestapadesát kilometrů dlouhou trať zvládl za 2:21:10 hodiny. Druhého Jobánka setřásl až při sjezdu z kopce Kazatelna a do cíle dojel s náskokem 10 sekund. Třetí Petr Šťastný ztratil na vítěze pět minut.

Závod za vytrvalého deště nakonec absolvovalo 280 mužů a žen, start i cíl byl u Lázní Leopoldov na Smraďavce. Nejlepšího výsledku z vyslanců Uherskohradišťska dosáhl Václav Jurák z pořádajícího týmu Juvacyklo, který cílem projel v čase 2:36:37 hodiny, což mu vyneslo skvělé jedenácté místo. O tři příčky za ním skončil František Trtek z Nivnice (2:38:16 hod.), čerstvý vítěz Slovácké Everstingu a Jarošovské čtyřicítky.

Na start náročného závodu se poprvé postavil i Michal Kadlec, fotbalista prvoligového 1.FC Slovácko, který si tak zpestřil přípravné období. Hájil barvy Juvacyklo týmu a v konečném účtování obsadil 130. místo, ve své kategorii 30-39 let byl devětatřicátý. Zajel čas 4:17:13 hod.

Premiéru si pod Buchlovem odbyli rovněž závodníci na elektrokolech, nejrychlejší byl Patrik Řezáč z Juvacyklo týmu, který dojel v čase 2:40:49 na čtyřiadvacáté pozici.