Haša chce z kotle pod kotel

Haša chce z kotle pod kotel
Foto: rek
Uherské Hradiště Sport 24 / 01 / 2013

Dva dorostenečtí snipeři by si spolu rádi zahráli i v lize

Podzim na Slovácku patřil Mariánu Kovářovi, který se z devatenáctky prokousal do základní sestavy Slovácka a vybojoval si lepší angažmá v Jablonci. V jeho šlépějích by mohlo jít také jeho fotbalové dvojče z akademie Roman Haša, kterého trenér Svatopluk Habanec vzal do přípravy a on se mu hned v premiéře proti Zlínu odvděčil hattrickem.
To byla skutečně premiéra z říše snů. Tak jsem si ji ani nepředstavoval. Ve druhém zápase to už nebylo tak dobré. Ligové Brno bylo kvalitnější a my jsme se ani moc do hry nedostali. 
Trenér Soukup si dlouho příliš nevšímal tvých střeleckých úspěchů. Jeho nástupce Svatopluk Habanec ti dal šanci hned po pár měsících. Jak velká to byla pro tebe motivace?
Nevím, proč mě trenér Soukup přehlížel. Šance od pana Habance si velice vážím a musím mu za ni poděkovat.
Trenér ti dal ale podmínku pro vstup do kabiny áčka: shodit aspoň pět kilogramů. Jak se ti to povedlo a prospělo ti zhubnutí?
Shodil jsem jich od října šest a na hřišti se teď cítím lépe. Musím mu dát za pravdu.
Tys měl před rokem vážnější zdravotní problémy se zánětem slinivky a i z toho důvodu musíš dodržovat přísný jídelníček. Jak se ti tedy povedlo těch šest kilo shodit?
S jídelníčkem jsem nemusel dělat skutečně téměř nic. Jen jsem si upravil časy jídel a hlavně jsem přestal jíst na noc.
V době, kdy jsi působil v mládežnických týmech, tak jsi byl často vidět na ligových zápasech v domácím kotli. Možná i proto tě fanoušci hodně podporují v cestě do ligového kádru. Je to pro tebe další motivace?
Určitě. Já jsem s kotlem jezdíval i na výjezdy a mám v něm spoustu kamarádů. Těm jsem slíbil, že jednou budu běhat pod kotlem na hřišti. Ten slib je pro mě velkou motivací i závazkem. Proto i pro něj udělám všechno.
V pondělí se bude zužovat kádr. Máš už nějaké informace, zda v přípravě zůstaneš?
Nemám žádné informace a jsem strašně zvědavý, jak to bude dál.
Trenér tě ale poměrně chválil. Říkal, že se mu líbí, že se o svoji šanci rveš. Cítíš tedy šanci?
Kdybych se v kádru udržel, tak bych byl hrozně rád a byla by to pro mě znovu další motivace.
Jaké jsou vlastně tvoje zkušenosti z přípravy s A-mužstvem?
Všechno je to rychlejší a jednoznačně je to i náročnější na fyzičku.
Vloni se podařil výrazný skok do mužského fotbalu Mariánu Kovářovi, se kterým jste v dorostu tvořili brankostroj. Je pro tebe jeho příběh velkou motivací?
Pochopitelně. Mariánovi strašně fandím a pokud by se to povedlo i mně, tak bych byl samozřejmě rád. K tomu je ale ještě daleká cesta a záleží především na mně. S Mariánem jsme se bavili, že by bylo krásné zahrát si spolu i ligu.
V ligovém mužstvu jste hráli spolu v sobotu proti Brnu. Oprášili jste svoji souhru z ligového dorostu, kde jste spolu nastříleli za půl sezóny téměř třicet branek?
S Mariánem můžeme hrát skoro naslepo. Vždyť v té vzpomínané půlsezóně jsem mu z těch osmnácti branek nahrál snad na šestnáct. V sobotu to ale bylo o něčem jiném. Jednak se Marián brzy zranil a hlavně nehrál se mnou v útoku, ale spíš na kraji zálohy a pak, Brno bylo zcela jiný soupeř než soupeři v devatenáctce nebo i juniorce.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace