Haša trefil semifinálovou naději

Uherské Hradiště Sport 24 / 05 / 2010

Útočník Roman Haša z 1.FC Slovácko uchoval naději české reprezentace do 17 let na postup do semifinále evropského šampionátu v Lichtenštejnsku. V pátečním duelu s Tureckem totiž v sedmdesáté minutě zařídil vyrovnání na 1:1. Semifinálová šance Čechů tak stále žije.
Národní tým totiž v prvním utkání podlehl Anglii 1:3, kdy Haša nastoupil na posledních dvanáct minut. Do bitvy s Turky už však figuroval v základní sestavě a trenéru Štolovi se tak za důvěru odvděčil tím nejlepším způsobem.
V sedmdesáté minutě poslal Mariotti přesný centr přímo na Hašovu hlavu, ten se z deseti metrů nemýlil a gól oslavil parádním saltem. „Jednalo se o okamžitý nápad, který mi bleskl hlavou, a automaticky jsem ho provedl,“ uvedl šťastný střelec pro internetový portál fotbal.cz.
Jestli se borec Slovácka do semifinále podívá, rozhodne dnešní večer. Češi musí porazit Řecko a zároveň doufat ve výrazné vítězství Anglie nad Tureckem. O postupujícím totiž zřejmě rozhodne skóre.