Hattrick Antonoviče zachránil lídra, Broďané jsou už třetí

Slovácko Sport 15 / 01 / 2015

Derby Uh. Hradiště s Uh. Brodem B odložila marodka

Hokejisté Uherského Ostrohu měli na ledě Velké Bíteše namále. Ve 38. minutě ještě prohrávali 0:2, ale pak si vzal slovo Radim Antonovič, který se blýskl hattrickem. Ve zlepšených výkonech pokračuje Uh. Brod, který poskočil už na třetí pozici.
Velká Bíteš- Uh. Ostroh  3:4
I když Ostrožané postrádali pět nemocných útočníků, odjeli do Velké Bíteše s cílem přivézt tři body. Oslabený tým však  nezačal nejlépe, už po 16 sekundách inkasoval. Když šli hosté v 50. sekundě do prvního oslabení, nevypadalo to s nimi dvakrát růžově. Jenomže v brance stál opět výborný Valúch, na kterém si domácí útočníci vylámali zuby. Po první siréně se z kabin hostů ozýval křik trenéra Klaudy, který se snažil svěřence namotivovat do další fáze zápasu. Hosté vyjeli do druhé třetiny jako vyměnění, jenomže domácím se podařilo z minima vytěžit maximum a ujali se vedení 2:0 a s Ostrožany to nevypadalo dobře. Jenomže pak si vzal slovo Antonovič, který ve 38. minutě vystřelil mezi kruhy a přes obránce snížil. Domácí gól vyvedl z míry natolik, že za necelou minutu z hole Antonoviče inkasovali podruhé. Hned v první minutě poslední třetiny se hostům naskytla šance početní výhody a puk z hole Antonoviče si našel v bráně domácích skulinku - 2:3.
Po brance domácí nestíhali vůbec v ničem. Hostů byl plný led, jenom šance se jim nepodařilo proměňovat. Až v 57. minutě vybojovala posila ze Zlína Filip Stránský v rohu kluziště puk, který dokázal Klimovič uklidit za záda gólmana - 2:4. Domácí v poslední minutě ještě hráli přesilovku, kterou umocnili šestým hráčem, a deset vteřin před koncem třetiny snížili na 3:4.
K vyrovnání už jim ale nezbyl čas.  Branky: Antonovič 3, Klimovič. Třetiny 1:0, 1:2, 1:2.
UH. OSTROH: Valúch (Prachař) - Maršálek, Vaněček, Nevídal, Frolek, Rapant, R. Kučera - Antonovič, Klimovič, Flora - Hrbatý, L. Galuška, Lenkovič - Melichárek, Stránský, Šlapák

Uh. Brod -Uničov  5:0
Broďané se od začátku nehrnuli do bezhlavého útočení, ale spíš vyčkávali na chybu soupeře, který prahnul odčinit u Olšavy výprask z Uh. Ostrohu (11:3). A tak se odvíjela vyrovnaná partie, v níž dominovali až do 16. minuty gólmani. Jenže pak napřáhl Doležálek a domácí byli o krok vpřed. Hosté se snažili ihned o odpověď, ale proti byl jako vždy vynikající Málek.
Ve druhé části předváděli Uhříčkovi boys jednoduchý a účelný hokej, založený na dobré obraně a brejcích. Taktika jim přinesla ovoce, když si navýšili vedení na 3:0. Třetí trefa byla ukázkou zkušenosti a vyzrálosti Kříže, který při vlastním oslabení místo bezhlavého vyhození našel rozjetého Okénku, jenž tváří v tvář brankáři Turkovi nezaváhal.
Třetí perioda už byla jasně v režii Spartaku, který se držel stanovené taktiky a soupeře k ničemu nepustil. „I když jsme postrádali zkušeného Gergelu, Peterku a Kubiše, silného soupeře jsme zaslouženě porazili. Hráči se semkli a podali disciplinovaný výkon, který podpořil výborný výkon brankáře Málka,“ uvedl Roman Uhříček, kouč Uherského Brodu, který nasadil do boje hned šest juniorů. Jejich výkon jej nepřekvapil.
„Kluky sleduji a vím, že šli nahoru. Hlavně musím vyzdvihnout výkon obránce Adamiho. Jestli z laťky nesleví, bude platným členem naší obrany,“ zdůraznil lodivod. Branky: R. Doležálek, Nesrsta, Okénka, Pavlůsek, Šiller. Třetiny 1:0, 2:0, 2:0.
UH. BROD: Málek - Pšeja, Woska, Surý, Adami, Vyoral, Kojecký - R. Doležálek, Holík, Nesrsta - Kříž, Okénka, Šiller - Šobáň, Klusák, O. Chovanec - Pavlůsek.
Souboj Uh. Hradiště s rezervou Uherského Brodu byl kvůli rozsáhlé marodce v hostujícím týmu odložen na 5. února (18 hod.).

autor: sal, ceh