Hattrick Keňanů, rekord odolal

Uherské Hradiště Sport 17 / 10 / 2013

Slovácký běh přilákal silnou mezinárodní konkurenci

Šestapadesátý ročník Slováckého běhu, jenž byl tradičně součástí Běžeckého poháru o nejlepšího běžce a běžkyni České republiky, ovládli zahraniční závodníci. Jako první doběhl do cíle Julius Lagat z Keni, čímž zkompletoval vítězný keňský hattrick. Druhý skončil Maďar a třetí Ukrajinec v bardějovských barvách.
„Na start hlavního závodu na deset kilometrů se postavilo skoro čtyřicet běžců a tempo od začátku udávala pětice, ve které byli i medailisté. Časem však vítěz zaostal dvě minuty za rekordem Slováckého běhu,“ uvedl Květoslav Tichavský, starosta Uh. Hradiště a ředitel závodu v jedné osobě. „Keňan běžel, jak potřeboval, zpočátku se trošku flákal,“ dodal s úsměvem Tichavský.
Vítězný Lagat zaběhl čas 29:56  minuty, druhý byl Zsolt Koszár z Maďarska (30:09 min.) a třetí Ukrajinec Rusijan Pječnikov (30:25 min.), závodící za slovenský Bardějov. „Z domácích borců byl nejrychlejší Petr Pindák, který cílovou pásku protnul jako jedenáctý. V ženách zvítězila už potřetí Katarína Benešová z Košic. „Hlavně mě ale těší zvyšující se počet startujících v nejmenších mládežnických kategoriích,“ podotkl ředitel závodu, jehož součástí byl tradičně i lidový běh, který absolvovalo 280 lidí.
Medailové umístění vyslanců Slovácké Slavie Uh. Hradiště, minižákyně: 1. Jana Polášková, minižáci: 1. Filip Hanáček, předžáci: 2. Štěpán Kosinka, ml. žáci: 3. NIkolay Romanchenko, st. žákyně: 2. Kateřina Resslerová.