Hattrick Krchňáčka nestačil, o záchranu s Horní Suchou

Hluk Sport 19 / 02 / 2022

Florbalisté FBK Spartak Hluk znají kolo před koncem základní části Národní ligy soupeře pro play-down. O odvrácení sestupu do divize se na čtyři vítězné zápasy poperou s Horní Suchou. V sobotu tým kouče Davida Vlachopulose utrpěl výprask v údolí Klobouckého potoka.

Klobouky u Brna - HLUK 15:5

Aligátoři ještě nemají jistotu play-off, takže proti soupeři, který měl k dispozici jen dvě pětky, neponechali nic náhodě. Od začátku se tlačili do zakončení a v 7. minutě vedli 2:0. Kanonýr Martin Krchňáček sice po přečíslení 3 na 1 snížil, ale domácí v závěru odpověděli využitím první přesilovky zápasu.

Když v nástupu do druhé třetiny M. Krchňáček opět snížil, zdálo se, že hosté možná favorita potrápí víc, než se předpokládalo. Jenže realita byla jiná. Aligátoři zařadili vyšší rychlostní stupeň a pětigólovou šňůrou od stavu 5:3 soupeře zlomili. Závěrečná třetina už byla jen formalitou, světlým okamžikem byl jen zkompletovaný hattrick M. Krchňáčka. Jinak si Hlučané vypili kalich hořkosti až do dna. „Bohužel jsme opět dojeli v malém počtu a navíc dostávali laciné branky. V první třetině jsme měli pasáž, kdy jsme byli lepší, jenže bez efektivity v koncovce. Jakmile nám soupeř odskočil, už to byla z naší strany totální křeč, domácí nás vyškolili,“ uvedl David Vlachopulos, kouč Hluku, který čtyřikrát inkasoval v oslabení a jednou dokonce ve vlastní přesilovce. Branky: M. Krchňáček 3, Bartoš, Kelíšek. Třetiny 3:1, 7:2, 5:2.

HLUK: Hauerland - Rochovanský, Vlachopulos, Jílek, Cileček, Kelíšek, Bartoš, P. Krchňáček, Štěrba, M. Krchňáček, Váňa, Kundrata.