Hattrick překazil Bukvald

Buchlovice Sport 22 / 10 / 2010

Vítězná šňůra Buchlovjanů je u konce. O její přerušení se postaral Tomáš Bukvald z Boršic (na snímku uprostřed), který ovládl třetí díl osmého ročníku populární série Janáček Grand Prix o petanquového krále Uherskohradišťska. Ve finále doslova smetl domácího Zdeňka Poláška (vlevo) 13:1.
„Škoda. Kdyby Zdeněk vyhrál, završil by vítězný hattrick borců z Buchlovic. Na triumf mého manžela a Jiřího Sonntaga však nenavázal. Tomáš měl totiž neskutečně přesnou ruku,“ smekla před vítězem Alena Horáková, prezidentka pořádajícího Petanque klubu Stříbrné kule Buchlovice.
Klání pod majestátný hrad Buchlov přilákalo 40 koulařů, kteří zápolili o cenné body do průběžného žebříčku. Vítězných pětadvacet nakonec ukořistil Bukvald, který proměnil finálový duel s Poláškem ve hru kočky s myší. I když se Buchlovičtí napotřetí neradovali, určitě neměli důvod k nespokojenosti. Mezi elitní pětku už totiž nikoho nepustili. Třetí skončil Miroslav Horák, čtvrtý stejně jako před měsícem Vít Kučera a pátá byla nejlepší žena Kateřina Kubová.
Průběžné pořadí Grand Prix (po 3 z 10 turnajů): 1. Zdeněk Polášek (Buchlovice) 52, 2. Tomáš Bukvald (Boršice) 51, 3. Miroslav Horák (Buchlovice) 47.