Hattrickem skolil lídra

Uherské Hradiště Sport 20 / 11 / 2015

O příjemné překvapení se postarali ligoví hokejoví dorostenci HC Uherské Hradiště, kteří po čtrnáctidenní reprezentační přestávce vyplenili tvrz Prostějova, lídra soutěže. Hattrickem se blýskl Zalubil.
Prostějov - UH. HRADIŠTĚ 1:6
Svěřenci kouče Bohuslava Weintritta měli po dvou porážkách, co napravovat. Na Hané však byli mírným favoritem domácí. „Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, a proto jsme byli od začátku aktivní, soupeře napadali hluboko v jeho obranné třetině, čímž jsme eliminovali jeho největší zbraň - rychlý protiútok,“ těší Weintritta. Taktika splnila účel, Hradišťští po dvou třetinách vedli 3:1 a v poslední části definitivně prostějovské jestřáby sestřelili k zemi. „Soupeř měl minimum času na rozehrávku, pod tlakem dělal chyby, které kluci trestali,“ dodal lodivod, který pochválil celý mančaft. Klíčovou postavou byl ale Zalubil, který zaznamenal hattrick. Branky: Zalubil 3, Bouček, Baďura, Hendrych (as. Pírek 3, Dohnal, Baďura, Havlík). Třetiny 1:2, 0:1, 0:3.