Favorita trápily jen poločas

Kunovice Házená 28 / 03 / 2014

Házenkářky SHK Kunovice se o překvapení nepostaraly. S interligovou zálohou Olomouce držely krok pouze poločas, po přestávce jim na Hané rychlé ubývaly fyzické síly a nakonec padly o devět branek. Kaňkou zápasu je zranění Lucie Jagošové, která si pochroumala kolenní vazy.
Olomouc B - Kunovice 27:18
Třebaže domácí dres oblékly i posily z interligového „áčka“ (Salašová, Berová, Růžičková), Kunovjanky je výbornou obranou celý první poločas držely na uzdě.
„Holky dodržovaly taktické pokyny, když eliminovaly rychlé protiútoky soupeřek. A v bráně čarovala Pauříková, která dostala příležitost od první minuty a nakonec odchytala celý zápas,“ chválil strážkyni svatyně René Gärtner, kunovický kormidelník. Na křídlech řádily Romanová s Glozovou.
Po obrátce se však misky vah podle očekávání převážily na stranu Olomouce, která využila tradičně opožděného startu týmu z Bělinky.
„Jak už se bohužel stalo tradicí, opět jsme si v úvodu druhé půle vybrali hluchou pasáž. Sedm minut jsme neskórovali a domácí nasadili k čtyřbrankovému trháku,“ posteskl si Gärtner. Jeho ovečkám s přibývajícím časem došla pára a Hanačky je hravě přejely.
„I tak ale holky v osmi bojovaly až do konce a sáhly si na samé dno,“ poznamenal kunovický kouč, který v patnácté minutě zápasu přišel o Jagošovou. Při běžném kontaktu s protihráčkou si totiž poranila kolenní vazy. Přesnou diagnózu však určí až lékařské vyšetření. Poločas 11:11.
KUNOVICE: Pauříková - Hrabalová, Jagošová, Kratochvílová 3, Romanová 6, Glozová 5, Ježková 1, Kosinková, Štěrbová 3, Doležalová.