Heneš vyčaroval senzační výhru

Sport 06 / 12 / 2011

Hokejisté Uherského Hradiště šokovali Slezsko

Druholigoví hokejisté HC Uherské Hradiště stále nevzdávají boj o play-off, po Havířovu vyplenili i tvrz čtvrté Opavy a stále na dálku bojují s Frýdkem-Místkem o strategickou osmou příčku.
Opava - Uh. Hradiště 3:5
Slezané začali pěkně zostra, gólmana Heneše obstřelovali ze všech stran, ale  první slibnou příležitost si vypracovali až při vyloučení Mikeše. Měch zpoza branky přihrál Černému, který se však jakoby šance zalekl a puk za Henešova záda neusměrnil. Hlad Opavských po gólu se zvyšoval, jenže Heneš jejich apetit nechápal, ránu Koschatzkého ukryl v lapačce. Tlak domácích otupilo až vyloučení Tichého, při kterém pálil od modré hradišťský kapitán Šťastný, ale málem prorazil mantinel... Střelecké štěstí ještě pokoušel Šoula, ale pravou tyčku minul o centimetry. V 19. minutě už ale hosté udeřili. Hrabec si všiml osamoceného Horehledě, který našel skulinku mezi betony Šafránka. V závěru první části se ještě vyznamenal Heneš, ránu Kukola dokonce likvidoval ramenem. Obraz hry se ve druhé části nezměnil, domácí byli aktivnější, Sakrajdovi boys pozorně bránili a co prošlo, pochytal výborný Heneš, který měl i notnou dávku štěstí. Hned třikrát totiž za jeho zády zvonily tyčky. A tak přišel úder na druhé straně kluziště. Sekání Kukola potrestal ve 36. minutě Kříž, kterému mezi kruhy nabil Jedlička. To však ze strany Uh. Hradiště ještě nebylo všechno. Ve 39. minuty využil další přesilovou hru Sakrajda, který si forhendovým blafákem vychutnal Šafránka za 43 sekund domácí totálně zmrazil nechytatelnou ranou Mikeš. Není divu, že Šafránek už zůstal v kabině a do poslední třetiny naskočil Novák. Jeho kvality hned otestoval Kříž, ale minisouboj prohrál. Ve 46. minutě pak zlomil kouzlo brankáře Heneše dotírající Faksa. Opava ještě vycítila šanci na drama, což ještě umocňovalo časté vylučování soupeře. Na trestnou postupně usedli Šoula, Šafařík a Horehleď. Při jeho vyloučení domácí vsadili na power play a snížili, když ránu Bednárka od modré šikovně tečoval Wolf. Naděje domácích však žila jen půl minuty, hned po rozehrávce se totiž prodral před Nováka agilní Červenka a zavěsil. I když za další minutu domácí opět snížili, více už nestihli a hosté si odvážejí překvapivé, ale zasloužené tři body. Branky a asistence: 9. Horehleď (Hrabec), 36. Kříž (Jedlička), 39. Sakrajda (Vodák), 40. Mikeš (Šoula), 56. Červenka (Mikeš). Vyloučení 6:8, využití 0:2. Třetiny 0:1, 0:3, 3:1.
UH. HRADIŠTĚ: Heneš - Šťastný, Vodák, Matula, Krystýnek, Jedlička, Sladký, J. Rapant, Šafařík - Horehleď, Kříž, Červenka, Hrabec, Mikeš, Karpíšek, Šoula, Sekerka, Sakrajda ml., Antonovič.