Hikl opět nejlepší, učil se s jablky

Hikl opět nejlepší, učil se s jablky
Foto: joh
Buchlovice Sport 19 / 10 / 2019

Třetí podnik seriálu o Pétanquového krále Uherskohradišťska nepřinesl žádné překvapení. Vítěznou trofej nad hlavu pozvedl jako na posledním turnaji Karel Hikl z Boršic, který ve finále porazil domácího Petra Kamenického a v průběžném pořadí se vyšvihl do čela, čtyři body před Jiřího Sonntaga.
„V pétanque je třeba nejen přesná ruka, ale i trocha štěstí. A dnes jsem měl obojí,“ usmíval se spokojený Hikl, který je v jedenasedmdesáti letech nejstarších borcem na startovní listině. Jeho cesta k  francouzské společenské hře přitom byla hodně zajímavá. Když jablka ze sousedovy jabloně padala na jeho pozemek, vždycky je obloukem přes plot vracel nazpět. „Házel jsem je skoro na stejné místo, a tak jsem si řekl, že vyzkouším, jestli mi to tak půjde i v pétanque,“ zavzpomínal Hikl. „Karel dokazuje všem o mnoho mladším hráčům, že na věku nezáleží. Je prostě nejlepší a porazit ho je pro mnohé svátek,“ smekl před vítězem stříbrný Jiří Sonntag, viceprezident pořádajícího Pétanque klubu Stříbrné kule Buchlovice.
Hikl turnajem opravdu procházel jako nůž máslem, na cestě do finále porážel jednoho soupeře za druhým, aby pak ve finále přetlačil i Kamenického. O největší překvapení se postaral Vojtěch Dratva z Uherského Hradiště, který při premiérové účasti obsadil třetí místo.
Čtvrtý turnaj je v Buchlovicích na programu v pondělí 28. října od 10 hodin.
Zrcadlo výsledků, 3. turnaj: 1. Karel Hikl (Boršice), 2. Petr Kamenický (Buchlovice), 3. Vojtěch Dratva (Uh. Hradiště), 4. Jiří Sonntag (Buchlovice), 5. Pavel Fridrich (Uh. Hradiště). Průběžné pořadí po 3 z 10 turnajů: 1. Karel Hikl 101, 2. Jiří Sonntag 97, 3. Miroslav Horák (Buchlovice) 93, 4. Petr Kamenický 89, 5. Pavel Fridrich 88.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace