Hikl stále válí, vyhrál už počtvrté

Buchlovice Sport 20 / 05 / 2016

O jeho korunovaci nikdo nepochybuje. Karel Hikl z Boršic si už nejspíš sepisuje inaugurační projev, protože brzy usedne na trůn pro petanquového krále Uherskohradišťska. Nejstarší koulař Grand Prix totiž vyhrál osmý díl seriálu, když ve finále porazil Jiřího Bukvalda mladšího 13:11.
Hikl letos vyhrál už počtvrté a v průběžnému žebříčku kraluje s náskokem 40 bodů! „Ještě o trofej může přijít, ale to by musel v posledních dvou turnajích totálně zkolabovat. Karla už asi nikdo neohrozí,“ říká Jiří Sonntag, místopředseda pořádajícího Petanque klubu Stříbrné kule Buchlovice.
Hikl na cestě za vítězstvím porazil všech deset soupeřů. Nejvíce se zapotil ve finále, kdy ještě prohrával 7:10, ale drtivým závěrem zlomil odpor Jiřího Bukvalda ml. „Asi rozhodly větší zkušenosti a pevnější ruka,“ usmíval se spokojený vítěz. Třetí skončil domácí Miroslav Horák.
Deváté pokračování je na programu 21. května, opět v Buchlovicích.
Zrcadlo výsledků, 8. turnaj: 1. Karel Hikl, 2. Jiří Bukvald ml. (oba Boršice), 3. Miroslav Horák (Buchlovice), 4. Pavel Fridrich (Uh. Hradiště), 5. Petr Kamenický (Buchlovice). Průběžné pořadí po 8 z 10 turnajů: 1. Karel Hikl 273, 2. Jaroslav Janík 233 (oba Boršice), 3. Jiří Sonntag 224, 4. Petr Kamenický 218 (oba Buchlovice), 5. Libor Lavička 214 (Střílky), 6. Pavel Fridrich 193 (Uh. Hradiště).

autor: ceh, joh