Historický bod trefila Psotková

Historický bod trefila Psotková
Foto: archiv Františka Blahy  /  Broďanky obraly Zlín o první body, ve Vršavě otevřela skóre Kristýna Psotková (vlevo).
Uherský Brod Sport 22 / 05 / 2024

O zápis do historie se postaraly třetiligové fotbalistky ČSK Uherský Brod, které vůbec poprvé ve vzájemných zápasech obraly o body favorizovaný Zlín. Lídr soutěže, který šturmuje za postupem do druhé ligy, měl sice hlavně po přestávce drtivou převahu, ale Broďanky po heroickém výkonu urvaly na horké půdě ve Vršavě cenný bod.

Zlín - UH. BROD 1:1

„Remízy si moc vážíme. Soupeře jsme zaskočili rychlým gólem, ale do přestávky vyrovnal. Po změně stran jsme se chvílemi ocitli pod obrovským tlakem, ale skvělou defenzívou jsme vydolovali bod, který má pro nás cenu zlata,“ smekl před hráčkami Karel Dolina, trenér Uherského Brodu, který poslala už v 10. minutě do vedení kanonýrka Psotková.

Když Zlín vyrovnal, Broďanky s přibývajícím časem zaparkovaly před pokutovým územím „autobus“. Favoritky se však proti zhuštěné obraně už neprosadily. „Věřím, že do konce sezony udržíme třetí příčku, za kterou mají hráčky vypsány speciální prémie od sekretáře klubu. O motivaci tak mají postaráno,“ prozradil Dolina. Branka: Psotková. Poločas 1:1.

UH. BROD: Prokešová - Štichová, K. Fojtíková, Baná, Pospíšilová, Mrázková, Šrámková, Adamíková, Eliášová, Psotková, Ivanová. Střídaly: Synčáková, Kočendová.

Tagy článku

TOPlist