Historický titul míří na staroměstský Širůch!

Sport 03 / 04 / 2012

Volejbalisté VSK Staré Město poprvé v historii klubu opanovali první ligu a zajistili si právo postupu do extraligy, nejvyšší soutěže v zemi! V páté rozhodující finálové bitvě play-off podruhé v sérii vyplenili tvrz Českých Budějovic (3:1) a rozjeli nekonečné oslavy...
„Kluci dokázali neuvěřitelné. Po špatném rozjezdu a náslené spanilé jízdě, kdy se mančaft stmelil kolem navrátilce Kamlera, dosáhli na třetí místo v dlouhodobé soutěži a ve vyřazovacích bojích s pomocí farmářů ze Zlína získali fantastické zlato,“ neskýval nadšení Petr Straka, předseda klubu ze Širůchu.
České Budějovice - St. Město 1:3
Hru týmu zpočátku ovlivnila nervozita z důležitosti zápasu, což se odrazilo v množství drobných chyb. Úroveň zápasu ale zvedla fanoušky ze sedadel. Jako první se otřepali domácí a díky neomylnosti univerzála Pitnera šli v koncovce do vedení 23:20. Hosté ještě snížili na 22:23, ale Jihočeši pak proměnili hned první setbol. Další ráz zápasu ovlivnilo právě zranění Pitnera ve druhém setu za stavu 6:7. Až do koncovky byli většinou ve vedení Českobudějovičtí, kteří měli za stavu 24:23 i první setbol. Jenže hosté jej útokem středem odvrátili, následně zablokovali a svůj setbol proměnili. Třetí set se hrál podle staroměstských not. Výborně servírovali Janouch s Vašíčkem a dařilo se jim i v útoku po kůlech. V koncovce od stavu 21:19 při servisu Skyby přidali neprodyšné bloky a urvali druhý bod.
Závěrečný set servíroval divákům skvělou podívanou, jak se na finále sluší. Komando kapitána Kmenta šlo důrazně za prvoligovým primátem, bojovalo o každý míč jako lev a v koncovce získalo dvoubodový náskok 23:21. Domácí ještě srovnali, ale za stavu 24:23 měli borci VSK první mečbol. Ten ještě domácí odvrátili, ale druhý už Staroměstští úspěšným blokem proměnili a jejich radost neznala mezí. Vítězné kolečko, gejzír šampusu a oslavy pak pokračovaly po příjezdu domů až do ranních hodin. Sety 22, -24, -19, -24. Konečný stav série 2:3
STARÉ MĚSTO: Kment, Janouch, Erman, Vašíček, Koláček, Skyba, Salava, Kamler, Přikryl, Paták, Maděra.

autor: ceh, ps