Hledání posil i čekání na výhru pokračuje

Kunovice, Staré Město, Uherské Hradiště Sport 25 / 01 / 2010

Slovácko stále neví, kteří hráči mu pomohou v jarních bojích o záchranu

Další dva zápasy má za sebou tým 1.FC Slovácko. V těchto zápasech bylo hlavním cílem zjistit, kdo ze zkoušených hráčů dostane v týmu právoplatnou smlouvu a kdo půjde z kola ven.

Slovácko podlehlo Zlínu i podruhé

Fotbalisté Slovácka si chtěli po třech prohraných přípravných zápasech napravit reputaci ve středečním utkání se Zlínem, reparát se jim však vůbec nepovedl. Soupeři ze Zlína tak podlehli již podruhé během zimní přípravy (první utkání se Zlínem bylo odehráno v rámci Tipsport ligy a skončilo v neprospěch Slovácka 2:3, pozn. red.).
Tým trenéra Mazury se musel obejít hned bez několika opor, a to bez stále zraněného Korduly a také Perůtky, který se pomalu zapojuje do přípravy. Na marodku byl Mazura nucen posadit kvůli menším problémům s kolenem také Zelenku a Ondřejka, jenž si zranil achilovku. Do utkání nezasáhl ani testovaný Makedonec Nestoroski, který se léčí po ambulantním zákroku na palci, naopak se v sestavě objevili dva noví hráči - srbští stopeři Ignjatovič a Dragovič.
První poločas začal vlažně, náznaky šancí předváděly oba týmy, na straně Slovácka to byl v 6. minutě Urbánek, za soupeře se převedl střelou Šmahaj, jednalo se ale pouze o prvotní oťukávání.
V 19. minutě se zrodila na straně Zlína první velká šance, kterou Zlínští dokázali proměnit a otevřeli tak skóre zápasu. To když Šmahaj zahrával rohový kop, na který si naběhl Kroča a překonal bezmocného Vaška.
Po půlhodině hry se výbornou střelou prezentoval Valenta, když se dostal k odraženému míči po centru Urbánka a střelou ze střední vzdálenosti provětral rukavice gólmana Skácela, který měl hodně práce s vytahováním střely mířící těsně pod břevno.
O pár minut později byl sražen ve vápně Tomáš Abrahám, rozhodčí však penaltu neodpískal.
Po faulu na Heska zahrával standardní situaci Valenta, ale první jmenovaný hlavičkoval pouze do břevna, a tak se odcházelo do kabin za stavu 0:1.
Obraz hry se ve druhém poločase příliš nezměnil, Zlín působil poněkud aktivnějším dojmem, za zmínku však stojí pouze střela Konečníka, kterou lapil brankář Vašek.
V 77. minutě po faulu na Chmelíčka Skácel bravurně zneškodnil Valentův trestný kop, jenž mířil přesně k pravé tyči.
Když už se zdálo, že skóre zůstane nezměněno a většina obecenstva se začala trousit domů, využil závaru před brankou záložník Elšík a upravil na konečných 0:2.
„ Mrzí mě, že jsme prohráli oba zápasy se Zlínem, přece jenom je to derby, na druhou stranu musím říct, že Zlín hrál agresivněji a mnohem víc se o vítězství pral,“ komentoval prohru trenér Mazura.

Slovácko - Zlín 0:2 (0:1)

Branky: 19. Kroča, 90. Elšík
Rozhodčí: Adámek.

Slovácko: Vašek - Kubáň, Ignjatovič (46. Dragovič), Formánek (46. Němčický), Urbánek (70. Jeleček) - Fujerik (61. Hlúpik), Abrahám (66. Gonda), Valenta, Cleber (30. Randa) - Hesek (65. Nulíček), Švancara (46. Chmelíček)
Trenér: Mazura

Převaha vítězství znovu nepřinesla

Sobotní zápas proti slovenské Dubnici, který byl přeložen ze staroměstského Širůchu na kunovickou Bělinku, začal tým Slovácka s novou srbskou stoperskou dvojicí Dragovič, Ignjatovič, která do týmu přibyla v průběhu minulého týdne a ve středu odehrála pouze po jednom poločase, na hrot se pak vedle Petra Švancary postavil další z adeptů na místo v kádru, Makedonec Ilja Nestoroski. A ani jeden vyloženě nezklamal. Naopak makedonský juniorský reprezentant Nestoroski opět prokázal své kvality, a stejně jako stopeři Ignjatovič a Dragovič, si hlasitě řekl o angažmá.
Mrazivé zimní dopoledne pak patřilo po většinu zápasu domácím, kteří ale z držení míče a územního tlaku gól vytěžit nedokázali. Na první velkou šanci Nestoroského, kterému ale míč v poslední chvíli sebral vyběhnuvší gólman, nedokázal v první půli nikdo navázat, naopak se Slovácko dostávalo do problémů zbytečně samo a utkání opět rozhodla právě chyba jednoho z hráčů v bílém. Filo totiž vystihl rozehrávku domácích před šestnáctkou, prošel s míčem do vápna a střelou na bližší tyč otevřel skóre zápasu.
Slovácko bylo hned několikrát velmi blízko vyrovnání, a to hlavně v druhém poločase, kdy drželo Dubnicu prakticky permanentně pod tlakem. Jenže pokusy Nestoroského, střely Němčického, Heska nebo Valenty sice velmi hlasitě volaly po gólu, míč vyslaný na bránu z jejich kopaček bohužel končil buď v zámezí, nebo mu v cestě do sítě zabránil dobře chytající brankář Bajza. Na toho si v závěru nepřišel ani Daníček, jehož uvolnil v šestnáctce Gonda, a tak Slovácko ani napopáté nedokázalo odvrátit porážku a stále čeká na kýžené vítězství. To může přijít ve středu, kdy bude Mazurův výběr hostit karvinský MFK.

1.FC Slovácko - MFK Dubnica 0:1 (0:1)

Branka: 12. Filo
Sestava Slovácka: Filipko - Kubáň, Ignjatovič, Dragovič, Randa (46. Němčický) - Urbánek (46. Jeleček), Abrahám (46. Daníček), Valenta, Fujerik (46. Gonda) - Švancara (33. Hesek), Nestoroski (64. Ondřejka)

autor: sho, bab