Hlučané jako Herkul

Hlučané jako Herkul
Hluk Sport 11 / 07 / 2019

Pákaři Amrwrestling clubu Hluk připomínají bájného Herkula, který byl obdařen nadlidskou silou. Kdo se jim postaví do cesty, toho bez milosti smetou k zemi. O jejich umění se přesvědčili i soupeři na druhém ročníku soutěže Novojičínská tlapa, ze které se vraceli domů se sbírkou 14 medailí (11-2-1).
„I když si už v poslední době na podobný úlovek zvykáme, medailové žně se nikdy neomrzí,“ říká s úsměvem Dušan Tesařík, kouč hlucké výpravy.
V městském centru Fokus si to rozdali pákaři ve všech věkových kategoriích, od dětí do 14 let, přes juniory do 15, 18 a 21 let až po Masters. A Hlučané byli nepřehlédnutelní všude, kde do závodního kolotoče naskočili.
Kategorii juniorek do 15 let vyhrála na obě ruce Ester Poláková, která přidala zlatý double i mezi ženami do 55 kilogramů, když ve finále pokaždé vyzrála na Nikolu Barkociovou z Kostic. Premiéru si v kategorii juniorek do 15 let odbyla i dcera hluckého kouče Vanessa Tesaříková, která na levačku získala bronz a na pravačku dokonce stříbro.
O rozšíření medailové sbírky se postaral i Šimon Polák, který si pozlatil levou paži. „Stejně jako jeho sestra měl na dosah vítězný double, ale na pravačce jeho plány ve finále překazil slovenský reprezentant Samuel Kaučík. Šimon tak přidal „jen“ stříbro,“ uvedl Tesařík. To nejmladší z rodu Poláků, teprve dvanáctiletý Matouš, který bojoval s dětmi do 14 let, dvě zlata vybojoval. „A jen potvrdil, že angažování sourozenecké trojice z Fryštáku bylo skvělým rozhodnutím,“ mne si ruce spokojený Tesařík, který šel, jako vždy, mladým příkladem.
Na krk si totiž pověsil hned čtyři zlaté medaile, když si na obě ruce podmanil kategorii Masters nad 90 kilogramů i hlavní královskou kategorii nad sto kilogramů. Ve finále vždy porazil zkušeného Tomáše Světlého.
„Za čtrnáct dní nás čeká Světový pohár ve slovenské Dobré Vodě, tak uvidíme, jestli medailovou sbírku rozšíříme,“ zamýšlí se před prestižním kláním trenér hluckých pákařů.

Tagy článku

TOPlist