Hlučané mají double! S pohárovou trofejí slavili až do rána

Hlučané mají double! S pohárovou trofejí slavili až do rána
Foto: František Tureček  /  Novými majiteli prestižní trofeje pro vítěze Poháru OFS se stali fotbalisté rezervy Spartaku Hluk.
Uherské Hradiště Sport 07 / 06 / 2023

Fotbalisté Spartaku Hluk B slaví double! Po postupu do okresního přeboru ovládli finále Poháru OFS a zvedli nad hlavu prestižní trofej. Na prvoligovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti doslova spláchli Horní Němčí, v obou poločasech mu nasázeli čtyři góly. Pod hluckou tvrzí se tak slavilo až do rána.

„Nejdůležitější zápas sezony jsme zvládli dokonale, je to úžasné, takový výsledek nikdo nečekal,“ rozplýval se Štěpán Jurásek, trenér zálohy Hluku. Její hráči si na cennou trofej sáhli znovu po šesti letech, v roce 2017 přehráli Babice 5:0. U obou historických okamžiků byli kapitán Petr Kuřina, Jan Machala a Jan Sabo. 

Hlučané za sebou mají parádní týden, v neděli si nejdříve po pěti letech zajistili návrat mezi okresní elitu a v pátek juchali s pohárovou trofejí. „Finále rozhodl rychlý gól, který nás uklidnil. Soupeř sice po obrátce snížil, ale jinak jsme měli zápas pod kontrolou. Jen se potvrdilo, že áčková soutěž je lepší než béčková. Ale že dáme osm gólů, to jsem nečekal,“ přiznal Jurásek.

Jeho protějšek neskrýval obrovské zklamání. „Výsledek je smutný, krutý, ale spravedlivý. Mezi soupeři byl rozdíl tří tříd, Hlučané nás přejeli jak namydlený blesk,“ posteskl si Roman Leitner, kouč Horního Němčí, podle kterého na tým nejspíš dolehla atmosféra finále na prvoligovém stadionu Slovácka. „Hned zkraje se kluci podělali… Ještě asi koukali po tribunách a nevěřili vlastním očím, na jakém stadionu to hrají. Po první půlce jsem byl hodně naštvaný,“ přiznal bývalý ligový obránce Liberce, který v kabině chrlil hromy blesky. „Upozorňoval jsem kluky, že soupeř má rychlé strany, jenže úplně zbytečně. Vůbec jsme je nepohlídali. Druhá půle už byla o něco lepší. I když jsme zase čtyřikrát inkasovali, dokázali jsme aspoň dvakrát odpovědět. Ale celkově jsme soupeři dovolili příliš, šel snad osmkrát sám na branku, to je prostě hrůza,“ zlobil se Leitner.

Spartak naopak předvedeným výkonem potvrdil, že i v okresním přeboru může pomýšlet na příčky nejvyšší. Kvalitní kádr by se podle expertů neztratil ani v krajské I.B třídě. „Těžko říct, možná. Před čtyřmi lety jsme v přípravě porazili Vlčnov, šanci bychom cítili i dnes,“ reagoval Jurásek.

Jedním z hrdinů finále se nakonec stal David Zlínský, sedmnáctiletý dorostenec. Třebaže naskočil až do druhého poločas, stihl hattrick. „David věděl, že půjde po přestávce na hřiště, dobře se vyhecoval. Druhý dorostenec Matejka hrál od začátku, na kopačce měl tři góly, trefil se jednou,“ pochválil mládí Jurásek, který už vyhlížel oslavy. „Jedeme na hřiště do Hluku, kde už je něco nachystaného. Slavit budeme až do rána, ale už bez koupání v potoce Okluky jak v neděli. Je zima,“ usmíval se kouč šampionů. Společné posezení nevynechali ani Horněmčané. „Sedneme si a zápas probereme. Vždyť někteří kluci už si na Slovácku nikdy nezahrají,“ připomněl Leitner.

Tagy článku

TOPlist