Hlučané nečekaně padli v Bojkovicích

Slovácko Sport 06 / 04 / 2017

I. A třída, sk. B

Skaštice - Vlčnov 4:0 (1:0)
Nepříjemně vysokou porážku si z tohoto kola odváží fotbalisté z Vlčnova. Ti nestačili na půdě Skaštic na domácí výběr. O čtyřgólovém vítězství rozhodli skaštičtí hráči až po změně stran, do 2. poločasu nastoupili hráči Vlčnova velice špatně, za což také pykali.
Újezdec - Osvětimany 2:1 (2:0)
Své první domácí mistrovské utkání v tomto roce hráči Újezdce zvládli na výbornou. Ve slunném nedělním odpoledni přivítali na svém pažitu hostující Osvětimany, které okupují opačné pole tabulky nežli domácí výběr. V prvním poločase však hřišti panoval Újezdec. Osvětimanští fotbalisté dokázali pouze korigovat svou porážku brankou čtyři minuty před koncem.
Branky: Slinták, Uher - Otáhal.
Nivnice - Koryčany 0:1 (0:1)
Pod mírným tlakem byli fotbalisté Nivnice před utkáním s Koryčany. Pokud by jejich nejbližší soupeř v boji o záchranu zvítězil a naopak Nivničtí by ztratili, mohl se jejich náskok na záchranu ztenčit na pouhé tři body - a stalo se. Ondrůškovi svěřenci se nedokázali ani jednou v utkání prosadit, na druhé straně mladý útočník Gejdoš se trefil přesně a zajistil pro svůj tým tři body.
Bojkovice - Hluk 1:0 (1:0)
Vedoucí tým tabulky ztratil všechny body na půdě Bojkovic, které se po vítězství právě nad Hlukem dostaly na druhou příčku. Utkání dvou celků ze špičky tabulky rozhodla akce ze 34. minuty, kterou s klidem zakončil domácí Vacula a zajistil Bojkovicím cenné tři body.
Branka: Vacula.
Nedachlebice - Napajedla 3:1 (3:0)
Po průběhu utkání zasloužené tři body mohly po utkání oslavit Nedachlebice, které se utkaly s Napajedly. Již po prvním poločase bylo téměř jasné, který z týmů bude po závěrečném hvizdu vítězem, což se také potvrdilo. Napajedla dokázala snížit až v závěru.
Branky: Urban 2, Faldyna
Dolní Němčí - Malenovice 1:0 (0:0)
Fotbalisté z Dolního Němčí vstoupili do jarní části zřejmě tou správnou nohou. Také ve svém druhém utkání, tentokrát na domácí půdě, vyšel tým kouče Zemana jako vítězný. V jarní cestě za záchranou zvládli tentokrát Dolněmčané porazit na svém hřišti poslední Malenovice. Vítězství 1:0 se nerodilo lehce, rozhodující trefa přece jenom v 70. minutě přišla. Branka: Tinka.
Žalkovice -  Kvasice 3:2 PK (0:1)