Hlučané neudrželi vedení 4:3...

Hluk Sport 14 / 01 / 2014

Smůlovatou porážkou vstoupili do nového roku druholigoví florbalisté Spartaku Hluk, kteří se na domácí palubovce poklonili 1.MVIL Ostrava. A přitom na začátku poslední třetiny ještě vedli 4:3...

HLUK - Ostrava 4:6
Hlučané měli soupeři oplácet vysokou porážku 4:9, a tak začali pěkně zostra. Slezany zatlačili do hluboké defenzívy, jenže z tempa je vyváděly některé hraniční zákroky soupeře, které zůstaly až do poloviny první části bez povšimnutí rozhodčích. A pak vyloučili domácího Pavla Krchňáčka s hostujícím Machálkem... Domácí i ve čtyřech měli spoustu šanci, ale žádnou trestuhodně nevyužili. Střelecké prokletí prolomili až v 8. minutě prostřední části, kdy se po bratrské spolupráci prosadil právě P. Krchňáček. Jenže pak přišla chyba a srovnání. Spartakovci vedli ještě třikrát, ale pokaždé soupeř bleskurychle vyrovnal, takže na začátku 44. minuty bylo skóre 4:4.
Jenže za 59 sekund gólman Podškubka inkasoval popáté a když ve 47. minutě přidali hosté šestý úder, bodové naděje Hlučanů se rozplývaly… „Kluci se ještě snažili zápas zdramatizovat, ale čáru přes rozpočet jim udělala dvě nesmyslná vyloučení bratří Krchňáčků. Soupeř si pak v přesilovce vedení pohlídal a drama už nepřinesla ani závěrečná powerplay,“ posteskl si Pavel Rochovanský, hrající vedoucí týmu. „Zápas jsme si prohráli úplně sami. I přes dvě neuznané branky jsme měli obrovské množství šancí, které jsme nevyužili, a soupeř nám uštědřil lekci z produktivity,“ dodal. Branky: Hudeček 2, Pavel Krchňáček, Duda.