Hlučané slaví postup!

Hluk Sport 18 / 04 / 2018

Přepište dějiny! Florbalisté FBK Spartak Hluk si poprvé v šestnáctileté historii klubu zahrají Národní ligu! O průniku do třetí nejvyšší soutěže v zemi rozhodli v baráži, ve které poslali do divizních vod Havlíčkův Brod. Bouřlivé oslavy vypukly pod hluckou tvrzí v neděli odpoledne, kdy si Tuhý a spol. připsali třetí postupové vítězství.

HLUK - Havl. Brod 10:7
I když skóre zápasu otevřeli hosté z Vysočiny, Hlučané nijak nezpanikařili, za 19 sekund srovnali krok a do přestávky ještě převážili misky vah.
A soupeře už do vedení nepustili. Když na začátku poslední třetiny zvyšoval Duda na 7:3, už to vypadalo na dohrávání zápasu jen z povinnosti. Jenže domácí si dali šlofíka, čehož soupeř beze zbytku využil a během čtyř minut třemi zásahy do černého snížil na rozdíl jediného gólu. Víc už jim ale Spartak nedovolil, prapor zvedl barážový střelec Pavel Krchňáček, který nakonec při power-play Havlíčkobrodských zkompletoval hattrick. „Dvě třetiny jsme plnili taktické pokyny, což nám komplikovala jen zbytečná vyloučení. O solidní náskok jsme však skoro přišli po hluché pasáži v poslední části, čímž jsme zadělali na drama. Když jsme ale odskočili opět na dvě branky, kluci se uklidnili a v klidu zápas dohráli,“ komentoval dění na palubovce David Vlachopulos, vedoucí týmu. Branky: P. Krchňáček 3, Janča 2, M. Krchňáček 2, Šimíček, Duda, Olbert. Třetiny 2:1, 4:2, 4:4. Stav série 2:1

Hlučané věděli, co je v sázce. Když vyhrají, jsou v Národní lize. A to je motor, který je žene celou sezonu. Na soupeře vletěli a první třetinu vyhráli 4:2, když se premiérově v barážové sérii trefil i Štěrba. Ve druhé třetině ale hra upadla do podprůměru, šancí na obou stranách bylo jako šafránu a diváci další gól neviděli. To jim však aktéři zápasu vynahradili v poslední části, která přinesla hned 11 zásahů do černého. Nejpikantnější pasáž přišla s vyloučením hostujícího Kocoura za stavu 5:2. Havlíčkův Brod se totiž dvěma góly během 45 sekund dostal na kontakt, aby jej vzápětí zchladil ještě přesilovkovým gólem Olbert. Když pak domácí přidali za 85 sekund tři branky, nebylo co řešit. „Odevzdaný soupeř nám vítězství usnadnil, škoda jen našich klasických hluchých pasáží, kdy nepochopitelně přestaneme hrát. Teď už si ale chceme užívat oslavy,“ svěřil se hrající kouč Pavel Rochovanský. Branky: Jílek 3, Olbert 3, Janča 2, Štěrba, Duda. Třetiny 4:2, 0:0, 6:5. Konečný stav série 3:1.
HLUK: Podškubka, Kolečkář - Zábrana, Rochovanský, Kaňovský, Kovář, Holý - Duda, Petlan, Minařík, Olbert, Janča, P. Krchňáček, Hubáček, Šimíček,  Štěrba, Jílek, M. Krchňáček, Tuhý.