Hlučané soupeři zasadili K.O. za pouhé čtyři minuty!

Hluk Sport 12 / 12 / 2017

I když se zapotili více, než čekali, nakonec vybojovali důležitých šest bodů. Divizní florbalisté Spartaku Hluk totiž na domácí palubovce skalpovali Přerov i Hranice a stále prohánějí lídra soutěže z FBC Letka.
HLUK - Přerov 6:5
Hlučané tahali dvě třetiny za kratší konec, ale nakonec vybojovali cenné vítězství. I když svěřenci hrajícího kouče Pavla Rochovanského prohrávali po dvou třetinách 3:4, nebyli horším týmem. Jen měli vychýlenou mušku… „S proměňováním šancí jsme byli na štíru, výborně chytal i gólman soupeře, který chvílemi doslova čaroval. Jen jeho zásluhou Hanáci drželi naděje na bodový zisk až do poslední třetiny,“ smekl Rochovanský.
S nekompromisním K.O. Spartak přišel na začátku závěrečné dvacetiminutovky, když během čtyř minut třikrát skóroval a vítězství si už pohlídal. „Ale vyhráli jsme se štěstím,“ přiznal kouč. Branky: Olbert, Holý, Janča, Rochovanský, Duda, M. Krchňáček. Třetiny 0:1, 3:3, 3:1.
HLUK - Hranice 11:7
Ztracenou mušku Hluk nalezl proti Severomoravanům, když už v páté minutě vedl 2:0. Soupeř sice vzápětí snížil, ale první třetinu nakonec domácí vyhráli 5:2 a položili základ důležitému vítězství, po kterém se stále drží na druhé příčce se ztrátou čtyř bodů na čelo tabulky.
„Odehráli jsme jeden z nejlepších zápasů sezóny, velmi dobře jsme plnili taktické pokyny a hlavně byli konečně produktivní. S výkonem jsem byl spokojený, až na krátký výpadek ve třetí části,“ uvedl Rochovanský. Jeho výběr totiž za stavu 10:4 třikrát v rychlém sledu zbytečně inkasoval a dovolil soupeři porážku kosmeticky vylepšit. Branky: P. Krchňáček 4, Duda 3, Jílek 2, Olbert, Janča. Třetiny 5:2, 1:2, 5:3.
HLUK: Podškubka, Kolečkář - Rochovanský, Kovář, Holý, Kaňovský - Duda, Fantura, Olbert, Janča, P. Krchňáček, Jílek, M. Krchňáček, Tuhý, Šimíček.