Hlučané stále válí, rozhodl Martiš

Slovácko Sport 31 / 07 / 2020

Fotbalisté Spartaku Hluk po triumfu v Korona Cupu pokračují ve stínání hlav i v přátelských zápasech, po Kyjovu udolali i Velkou nad Veličkou, když vítěznou trefu zařídil kanonýr Tomáš Martiš.

ÚJEZDEC - Luhačovice 1:3

Ambiciózní Luhačovice, hrající krajský přebor, potvrdily v Újezdce roli favorita. Domácí jim však více než poločas vzdorovali, když pozorně bránili a vyráželi do rychlých protiútoků. Tlaku soupeře však nakonec neodolali a dvakrát inkasovali. Pilka sice z trestného kopu snížil, ale v závěru tým z lázeňského města přidal pojistku. Branka: Pilka. Poločas 0:0.

HLUK - Velká n/Vel. 2:1

Hlučané byli od začátku aktivnější a už v 10. minutě otevřeli skóre, když se po úniku Zelinky a zmatcích v šestnáctce prosadil Sabo. Hosté se snažili o odpověď, ale gólman Šícha byl proti. Kapituloval až po hodině hry. Jenže za pět minut Spartak znovu vedl, když se prosadil kanonýr Martiš. I když trenér Jiří Vojtěšek v závěru poslal na hřiště i dva dorostence (ročník 2004), domácí už vedení udrželi. Branky: Sabo, Martiš. Poločas 1:0.

STRÁNÍ - Vikt. Otrokovice 1:3

Divizní Strání na soupeře, hrajícího MSFL, nestačilo. Už v 25. minutě dohánělo dvoubrankové manko, což bylo nakonec nad jeho síly. Gólem do šaten sice snížil a vykřesal naději na obrat Dominik Jahoda, který je novou tváří klubu. „Už týden s námi trénoval a dohodli jsme se na jeho angažmá. Ukázal své možnosti, určitě bude přínosem,“ uvedl Erik Sameš, kouč Strání, na adresu bývalého hráče Hodonína, Slovácka nebo Osvětiman. Po obrátce však na jeho trefu nikdo nenavázal, naopak soupeř potvrdil vítězství z pokutového kopu. Branka: Jahoda. Poločas 1:2.

NIVNICE - Nevšová 1:4

I když Nevšová hraje o třídu výš, zpočátku tahala za kratší konec. Jenže domácí doplatili na neproměňování šancí, tu největší spálil Straňák. A tak přišel trest. Smůlu Nivničtí prolomili až po změně stran, kdy pokutový kop proměnil právě Straňák. Jenže nerozhodný stav vydržel jen deset minut, kdy se podruhé trefil Blanař a hosté už si závěr pohlídali, když domácím rychleji ubývaly síly. Branka: Straňák z pen. Poločas 0:1.

Zbylé výsledky: Mařatice - Kněžpole 8:1, Stašek 2, Vlk 2, Kalmus 2, Mařák, Mitáček. (ceh)