Hlučané uťali šňůru porážek a opustili dno

Hluk Sport 02 / 01 / 2014

Florbalisté Spartaku Hluk si v závěru roku spravili náladu, když skalpem Olomouce přetrhli desetizápasovou šňůru porážek (skóre 57:95) a odpoutali se ze dna druholigové tabulky. V jarních odvetách je i přesto ale očekává tuhý boj o záchranu.

HLUK - Olomouc 13:4
Jelikož Hanáci byli jediným týmem, který Tuhý a spol. porazili, jejich úkol zněl jasně. Získat tři body. Jenže už ve třetí minutě si nešťastně srazil míček do vlastní brány Vlachopulos... „Kluci se naštěstí rychle oklepali, ještě do konce první části třemi góly skóre otočili a zápas měli zcela pod kontrolou. Hosté hrozili jen z rychlých brejků,“ uvedl Pavel Rochovanský, trenér a vedoucí týmu v jedné osobě. I druhá třetina se odvíjela podle stejného scénáře, domácí měli místy drtivý tlak, který přetavili v šest gólů.
Ani za stavu 9:2 sice hosté nesložili zbraně, dvěma góly snížili na rozdíl pěti gólů, ale pak už opět kralovali spartakovci. Závěr zápasu dohrávali v exhibici, kterou okořenil hattrickem Robin Kollár. O převaze domácích hovoří i poměr střel 54:25, který hostujícímu brankáři Porwiszovi vynesl cenu pro nejlepšího hráče utkání.
„Poslední souboj roku jsme zvládli podle představ. V poklidném tempu jsme si dokráčeli pro tři body a odrazili se ode dna tabulky, kam se snad už nevrátíme,“ věří Rochovanský.
Branky: Kollár 3, P. Krchňáček 2, Duda 2, Tuhý 2, Olbert 2, Hudeček, M. Krchňáček. Třetiny 3:1, 6:1, 4:2.
HLUK: Kolečkář, Podškubka – Jagoš, Rochovanský, Zábrana, Vlachopulos, Duda, Hudeček, Petlan, Olbert, P. Krchňáček, M. Krchňáček, Kollár, Tuhý.