Hlučané vezou jedenáct medailí, zlatý hattrick Giganta Tesaříka!

Hluk Sport 03 / 05 / 2018

Borci Armwrestling clubu Hluk si zcela podmanili republikový šampionát v Kosticích

Je to zkrátka Gigant! Přezdívka jej dokonale vystihuje. Čtyřicetiletý Dušan Tesařík, pákař Armwrestling clubu Hluk, na republikovém šampionátu v jihomoravských Kosticích prokázal, že má před blížícím se mistrovstvím Evropy formu jako brněnská Kometa. Vybojoval totiž hned tři mistrovské tituly.
„Tři zlaté je super výsledek, kterého si cením o to víc, že jsem ve finále pokaždé porazil dvě stě třicet kilo vážícího odvěkého rivala Františka Živného, kterému jsem tak oplatil porážky z posledních tří závodů,“ svěřil se Tesařík, trenér hlucké výpravy, která z Břeclavska přivezla 11 cenných kovů (5-4-2).
Tesařík suverénně ovládl kategorii Masters nad 100 kilogramů, když na levou i pravou paži soupeře pokládal jako bowlingová koule kuželky. Spanilou jízdu si zopakoval pravačkou i v kategorii seniorů nad 105 kilogramů. Levačkou se probil opět až do finále, ve kterém však našel jediného přemožitele na šampionátu. Jeho skalp si za opasek pověsil jeho oddílový kolega Martin Vodák. „Byl to boj, Martin měl víc sil,“ uznal sportovně Tesařík. Na pravou paži vybojoval Vodák bronz, když v dramatickém semifinále podlehl Živnému.
Václav Vaculovič se premiérově představil v kategorii do 105 kilogramů a všem ukázal, že ani skoro třicetikilový váhový úbytek nic neubral z jeho umění.
„Dvakrát prošel do finále, ve kterém narazil na českého reprezentanta Ottu Vlka. Levačkou jej doslova smetl ze stolu, ale na pravačce se soupeři poklonil a bral „jen“ stříbro,“ vylíčil Dušan Tesařík.
Ve stejné kategorii se představil i Josef Zámečník, který se dočkal premiérové mistrovské medaile, když pravačkou ukořistil bronz a spravil si náladu po čtvrtém místě na levačce.
Stříbrný double si prožil v kategorii Masters do 100 kilogramů nestárnoucí Jaroslav Štůsek, nad jehož síly byli jen reprezentanti Bělunek a Sládek. V kategorii do 75 kg na levou ruku se mezi závodníky představil i vozíčkář Martin Zábojník. „I když kvůli handicapu bojoval u stolu na speciálním nájezdu, obsadil skvělé čtvrté místo,“ poznamenal Tesařík.
Aleš Studénka a Abdon Chovaneček přidali do celkového hodnocení body za pátá místa na pravou ruku v kategorii do 105, respektive do 85 kilogramů.
Oslavy po skvělém šampionátu pod hluckou tvrzí ale odloží, trojlístek Tesařík, Štůsek, Zábojník je totiž v plné přípravě na mistrovství Evropy, které je na programu 25. května v bulharské Sofii.