Hlučané vezou z Vysočiny „jen“ bod. Zažijí doma postupový sen?

Hluk Sport 11 / 04 / 2018

Florbalisté Spartaku Hluk bojují o historický postup do Národní ligy, stav baráže je 1:1.

Divizní florbalisté FBK Spartak Hluk vstoupili do baráže o Národní ligu dvěma naprosto odlišnými výkony. Jestliže v sobotu Havlíčkův Brod, druhý nejhorší tým třetí nejvyšší soutěže, smetli s „prstem v nose“, ve včerejší odvetě dostali pořádně za uši... Po dvou duelech je tak stav barážové série 1:1.

Havlíčkův Brod - HLUK 3:17
I když Hlučané polkli hořkou pilulku v pátém finále play off, která je připravila o přímý postup (na půdě ostravské Letky prohráli 8:9 - pozn. autora), druhou šanci v podobě baráže chytili jaksepatří za pačesy. Na soupeře vletěli jako uragán a sázeli mu jeden gól za druhým. Když vedli ve 13. minutě 5:0, nebylo prakticky co řešit. Domácí byli zralí na ručník… Zápas připomínal hru kočky s myší. Havlíčkobrodští nestíhali tempo Spartaku, u každého míčku byli později a v poslední části už mleli z posledního. Výsledkem drtivé převahy bylo dalších sedm gólů v jejich síti. Střelecky zářil Pavel Krchňáček, který se trefil pětkrát. Stejný počet gólů hosté nasázeli v přesilových hrách. „Měli jsme parádní start, který rozhodl. Ale zůstáváme na zemi, ke splnění snu potřebujeme ještě dvě vítězství,“ nepřeceňoval vysoké vítězství David Vlachopulos, vedoucí týmu.
Branky: P. Krchňáček 5, Janča 4, Duda 3, Petlan 2, Olbert, M. Krchňáček, Rochovanský. Třetiny 1:7, 1:3, 1:7. Stav série 0:1

Havlíčkův Brod - HLUK 10:5
Odveta nabídla úplně jiný obrázek...
Jestliže v prvním zápase tahali od začátku za kratší konec domácí, v neděli to byli Hlučané. Za stavu 2:0 ještě sice v přesilovce zařídil po spolupráci s bratrem Martinem kontaktní gól P. Krchňáček, ale to bylo ze strany hostů ze Slovácka dlouho všechno. Druhou třetinu totiž zcela ovládli domácí, kteří šesti góly rozhodli o osudu zápasu. Za stavu 8:1 nebylo co řešit. Spartak se dostal ke slovu až v posledním dějství, kdy však skóre jen kosmeticky upravil. „Sehráli jsme diametrálně odlišný zápas, dvě třetiny jsme byli ve všem totálně naivní, hrát jsme začali až v poslední, kdy už bylo hodně pozdě. Jestli se výrazně nezlepšíme, sotva si splníme postupový sen,“ varuje Vlachopulos. Branky: Janča 2, P. Krchňáček, Šimíček, Petlan. Třetiny 2:1, 6:0, 2:4. Stav série 1:1.
HLUK: Podškubka, Kolečkář - Zábrana, Rochovanský, Kovář, Holý - Duda, Petlan, Olbert, Janča, P. Krchňáček, Šimíček, Štěrba, Jílek, M. Krchňáček, Tuhý.