Hlučané vyhořeli až v poslední části

Hluk Sport 14 / 02 / 2014

Florbalisté druholigového lídra přinutili hrát na plný plyn

Druholigoví florbalisté Spartaku Hluk šňůru porážek za hranicemi města nepřetrhli. Z palubovky Aligators Klobouky se vraceli už poosmé za sebou bez jediného bodu. Souboj nejlepší defenzívy a třetího nejlepšího útoku vyzněl pro favorizovaného lídra soutěže.
Klobouky – HLUK 9:5
Hlučané zaspali začátek a ve 4. minutě gólman Kolečkář lovil míček poprvé ze síťky. Když si pak za dvě minuty „rituál“ zopakoval, utkání nabíralo očekávaný scénář. Hosté vzápětí zasypali domácí svatyni sérií nebezpečných střel, ale bez efektu. A tak na druhé straně zkompletoval hattrick Dufek. Spartakovci se v závěru první části přece jen dočkali, když se trefil M. Krchňáček. Jeho gól hosty nakopl a ve druhé části bleskurychle srovnali na 3:3. Favorit se sice rychle oklepal a znovu odskočil na dvoubrankový rozdíl, nicméně Hlučané byli při chuti a o dramatickou koncovku se postaral druhý z bratrů Krchňáčků Pavel, který dvěma góly opět srovnal krok.
Závěrečná třetina tak slibovala napínavou podívanou. Jenže nakonec se odehrála zcela v režii domácích, kteří soupeře zlomili už ve druhé minutě, kdy se v rozpětí deseti sekund trefili dvakrát do černého. Snaha Hlučanů už pak připomínala křeč. „Utkání rozhodla kvalita brankářů a individuální chyby v obraně. Vždyť zápas jsme vyhráli 51:23 na střely... Gólman Bábíček ukázal nesporné kvality a extraligové zkušenosti, byl hlavním strůjcem naší porážky,“ smekl Pavel Rochovanský, vedoucí a trenér týmu v jedné osobě. Branky: M. Krchňáček 2, P. Krchňáček 2, Hudeček. Třetiny 3:1, 2:4, 4:0.
HLUK: Kolečkář - Rochovanský, Zábrana, Duda, Hudeček, Kaňovský, Petlan, Olbert, P. Krchňáček, M. Krchňáček, Holý, Kollár, Tuhý.