Hlučanky nezaváhaly

Hluk Sport 19 / 01 / 2011

Dvě důležitá vítězství si připsaly na konto extraligové stolní tenistky Spartaku Hluk. Hlavně zásluhou dvojice Aneta Kučerová, Lucie Žmolíková položily na lopatky sedmé Dobré i poslední pražský Slavoj a poskočily už na třetí příčku v tabulce.
Hluk - Dobré 6:4
Hlučanky sice prohrávaly 1:3, ale třemi body za sebou se vrátily do zápasu, o jehož osudu nakonec rozhodla závěrečná čtyřhra. „A tu Aneta s Luckou zvládly stejně jako v prvním měření sil v Dobrém na výbornou,“ uvedla po pětisetové bitvě Andrea Botková, hlucká trenérka. Vítězství Spartaku je zasloužené, soupeřky totiž „držela nad vodou“ v podstatě jen Stachová, která nad trojlístkem Hlučanek vyhrála vždy nejtěsnějším poměrem 3:2 a ještě 11:9 v rozhodujícím setu... „Náš vyrovnanější kádr rozhodl,“ přikývla Botková. Body: Kučerová 2, Žmolíková 2, Jančová 1, čtyřhra Kučerová, Žmolíková.
Hluk - Slavoj Praha 6:1
Pražanky představily mladý tým plný kadetských a juniorských reprezentantek, který si však pod hluckou tvrzí ani neškrtl. Výborně zahrála Kučerová, která soupeřkám povolila jen jeden set. Žmolíková zase ukázala nezměrnou bojovnost, když otočila oba své zápasy z 0:2 na 3:2. A Jančová si neporadila jen s nepříjemnou hrou Pikalové.
„Je potěšující, že všechny holky mají na prahu nového roku slibnou formu,“ mne si spokojeně ruce Botková. Její tým teď čeká měsíční příprava na nejdůležitější dvojzápas odvetného kola ve Frýdlantu a Malenovicích. „Asi rozhodnou o umístění na třetím až pátém místě po základní části, což má velký význam pro play-off,“ zdůraznila trenérka. Body: Kučerová 3, Žmolíková 2, Jančová 1.