Hlučany porazil veterán Mucha

Slovácko Sport 23 / 05 / 2012

Boršice se stále drží v čele tabulky

Dol. Němčí - Luhačovice 0:5 (0:2)
Hosté měli doslova raketový začátek, už po dvaceti vteřinách se hlavou trefil O. Červenka, když obrana zaváhala v šestnáctce. Ve druhé minutě se hosté dostali k rychlému brejku a Jasenský přidal druhý gól. Hosté zahráli první půli v herní pohodě a měli ještě tři další vyložené šance. Domácím se hra nedařila a ani jednou vážněji neohrozili brankáře Luhačovic. I ve druhé půli hosté na hrací ploše dominovali a v 55. min. dal třetí gól Ševčík a pak se v 60. a 64. min. prosadil střídající Košárek. Domácí tahali za kratší provaz i po přestávce a pouze jednou zatopili hostující obraně. Rozhodčí Veselský, 100 diváků.
Dol. Němčí: Hájek - Grabec, Šmehlík, Kadlček L., Zimčík, Krchňáček P., Kadlček T., Pochylý, Stojaspal K., Cmol, Krchňáček M. Střídali: Stojaspal M., Tinka, Škařupa.
Slušovice - Boršice 0:1 (0:1)
 V sestavě domácích chyběl distancovaný golman Juřík, kterého nahradil Malaník, u hostí absentovali Kuzma a Hromada. Po opatrné čtvrthodině převzali iniciativu domácí a ve 20. min. měl dobrou šanci Manďák a ve 34. min. Sedláček, obě šance však zmařil hostující golman Remeš. Hosté tahali v první půli za kratší konec, ale ve 43. min. se radovali z gólu, ze 30 metrů napálil míč na slušovickou branku F. Brzica, míč před gólmanem Malaníkem zaplaval a k překvapení všech skončil v síti. Druhou půli začali aktivněji hosté, po čtyřech rohových kopech se do šance dostal Činčala, ale jeho hlavička skončila jen na tyči. V 52. min. se do vyložené šance dostal Zbranek, ale Remeš byl opět vynikající. Hosté si hlídali těsné vedení a v závěru měli ještě dobré šance Konrád a po něm Činčala. Rozhodčí Žniva, 70 diváků.
Boršice: Remeš - A. Brzica, Vašek, Martinec, Mikulčík, Kopčil, M. Dufek, Vlček, F. Brzica, Činčala, Konrád. Střídali: Náplava, Daněk
Vigantice - Hluk 4:0 (1:0)
Domácí tým do existenčního zápasu posílil exligový veterán Josef Mucha (45 let) a rázem se výkon Modré hvězdy zvedl o sto procent. Od prvních minut hýřila aktivitou a již v 8. minutě mohla kopat penaltu. Hlavičku Muchy zastavil na brankové čáře obránce rukou, ale sudí Valčík měl špatný výhled. Hosté se z tlaku vymanili ve 25. minutě a útočné hrající obránce Zelinka vyprášil rukavice Slovákovi. Hned z protiútoku nacentroval z pravého křídla Náměstek a Štreit byl na přední tyči správně důrazný - 1:0. Nástup do druhé půle - to byla smršť ze strany Vigantic. Ve 46. minutě sebral Mucha odražený míč a své sólo zakončil zkušeně - 2:0. O tři minuty později si Mucha naběhl na odražený míč a zachoval chladnou hlavu - 3:0. Bylo rozhodnuto. Tečku za vydařeným zápasem Vigantic udělal v 86. minutě chytrou tečí Štreit.
Hluk: Motyčka - Zelinka, A. Machala, Miroš, Kachlík - Hrdina, Minařík, Masařík, J. Machala - Zlínský, Zalubil (86. Jurásek).
Val. Meziříčí B - Uh. Brod 1:1 (0:0)
Domácí fotbalisté vyválčili bod s favoritem a zcela zaslouženě. Nutno ale podotknout, že největší zásluhu na dělbě bodů má brankář Vondrák, který v brance doslova čaroval. V prvním poločase měli hosté pět tutovek, ale gólman Benfiky si se všemi poradil, a když už byl překonán, pomohla mu tyč. Na druhé straně se dvakrát netrefil Vajgl, jednou těsně vedle mířil Orság. Ve druhé polovině hry začaly konečně padat branky. V 65. minutě si Václavík pohrál se dvěma Broďany, předložil míč Soukupovi, který mazácky do protipohybu proměnil - 1:0. Hosté dál bušili na Vondráka, který byl ale nepřekonatelný. V další šanci se objevil znovu Vajgl, ale těsně levačkou minul. Fotbalisté Uh. Brodu vyrovnali v 82. minutě z penalty. Rozhodčí Štěpánek, 50 diváků.
Uh. Brod: Pochylý - Nevařil, David, Stolařík, Zemánek, Galuška, Josefík, Dvořák, Dolina, Hruboš, Popelka. Střídali: Uherek, Kúdela, Ondrušek.
1.Valašský FC - Kateřinice 2:1, Holešov –Provodov 0:3 (0:1), Vsetín - Morkovice 0:2 (0:2), Bystřice p/H. - Vel. Karlovice 1:2 (1:1)