Hlučany spasil hattrick kanonýra Dudy

Hluk Sport 10 / 10 / 2021

Florbalisté FBK Spartak Hluk podruhé za sebou vyhráli a v tabulce Národní ligy poskočili na šestou příčku. O jejich triumfu rozhodl hattrick kanonýra Vojtěcha Dudy, kterým otočil nepříznivý vývoj z 6:7 na 9:7. V závěru pak domácí ještě zachránil střídajíc brankář Kolečkář.

HLUK - Pelhřimov 9:8

Hlučané se rozjížděli se zataženou ruční brzdou a ve 14. minutě prohrávali 1:2. Jenže finiš první třetiny měli parádní, když čtyřmi góly převážili misky vah na svou stranu. Soupeře z Vysočiny jednoznačně přehrávali a zdálo se, že poprvé v sezoně dokráčejí k vítězství bez zbytečných nervů. Jenže kdepak. Druhá třetina nabídla úplně jiný obrázek, domácí pod dojmem náskoku úplně vypadli z role a než se probudili z letargie, prohrávali v polovině 35. minuty 6:7. Ještě do přestávky ale vyrovnal Duda, který nakonec v poslední části zkompletoval hattrick, když pokaždé byl na konci přesilovkové kombinace. Vyhráno však Hlučané ještě neměli, soupeř totiž snížil a v čase 58.42 dostal výhodu trestného střílení. Kouč David Vlachopulos sáhl k výměnu brankářů a měl šťastnou ruku. Kolečkář se totiž nenechal rozhodit a počkal na střelu soupeře, která nakonec skončila na tyči. „V první třetině jsme si vypracovali slibné vedení a chtěli pokračovat v aktivní hře, jenže druhá část byla katastrofální. Soupeř nás jasně přehrál. Ale Duda nás vrátil zpátky do zápasu,“ uvedl Vlachopulos. Závěr už podle něj přinesl taktickou bitvu, kterou rozhodly přesilové hry, v nichž se Hlučanům letos daří. Mají úspěšnost 61,5 procenta. Branky: Duda 3, P. Krchňáček, M. Krchňáček, Tuhý, Rochovanský, Kundrata, Petlan. Třetiny 5:2, 2:5, 2:1.

HLUK: Podškubka (59. Kolečkář) - Rochovanský, Cileček, Štěrba, Šimíček, Duda, Petlan, Kelíšek, P. Krchňáček, Jílek, M. Krchňáček, Kundrata, Bartoš, Tuhý.