Hlucká vizitka: 21 gólů, 6 bodů

Hluk Sport 07 / 02 / 2014

Florbalisté Hluku jsou desátí

Florbalisté Spartaku Hluk se probírají z komatu. Po sérii nezdarů si na domácí palubovce připsali skalp soupeřů z Hané a vyhoupli se na 10. příčku druholigové tabulky. Tuhý a spol. zachovali klidnou hlavu i v klíčové bitvě s posledním Prostějovem, ve které bylo ve hře šest bodů.
Hluk - Prostějov 9:3
I když Hanáci vyhráli první třetinu, domácí lavička nepanikařila. Obraz hry jim totiž zcela nahrával do karet. Hlučané soupeře tlačili, vytvářeli si šance jako na běžícím páse, jen s koncovkou byli na štíru. V přestávce si však seřídili mířidla a soupeř se nestačil divit. Gólman Panák lovil míček hned šestkrát ze sítě! I závěrečná část měla stejný scénář. Spartakovci se hnali do útočení a šance střídala šanci. Když ve 47. minutě Hudeček gólem na 7:2 zkompletoval hattrick, utkání se jen dohrávalo. „Hanáci se už pak soustředili více na nečistou hru a rozhodčí, takže jedinou nevyluštěnou tajenkou zůstávala výše skóre,“ uvedl Pavel Rochovanský, vedoucí hluckého týmu. Branky: Hudeček 3, Kaňovský 2, Tuhý, Olbert, Holý, M. Krchňáček. Třetiny 0:1, 6:1, 3:1.
Hluk  - Přerov 12:9
Hlučané, povzbuzeni důležitým vítězstvím, narukovali ve stejném stylu i proti Přerovu, kterému chtěli oplatit podzimní porážku 5:9. A v 8. minutě vedli po gólech M. Krchňáčka 2:0. Hanáci se však ze studené sprchy oklepali a během 27 sekund v 11. minutě srovnali krok. Ztracený náskok si však domácí vzali rychle zpět. Do šaten šli za stavu 6:2. Hlučané vletěli ve stejném duchu i do druhé části, takže záhy vedli už 8:2 a zdálo se, že mají tři body v kapse. Jenže… Domácí s vědomím velkého náskoku ztráceli na ostražitosti směrem dozadu a Přerov v 53. minutě snižoval na 9:7! Klid do hluckých řad přinesl až gól Olberta při vlastním oslabení, který definitivně zlomil odpor soupeře. „Aktivní hrou jsme ovládli první polovinu utkání, v poslední třetině jsme však Přerov vlastní nedisciplinovaností vrátili do hry,“ uhodil hřebíček na hlavičku Rochovanský. Branky: M. Krchňáček 4, Olbert 3, P. Krchňáček 2, Petlan, Tuhý, Duda. Třetiny 6:2, 3:1, 3:6.
1. Petrovice    11    1    0    3    118:68    35
2. Havířov    10    2    0    4    109:74    34
3. Klobouky    9    1    2    3    81:66    31
4. Fr.-Místek    9    1    2    4    98:104    31
5. Opava    9    0    2    4    114:81    29
6. Ostrava    9    1    0    6    105:86    29
7. Sokol Brno    7    2    0    6    87:79    25
8. Bulldogs Brno B    5    2    0    8    94:106    19