Hluk má bronz na dostřel

Hluk Sport 28 / 01 / 2016

Divizní florbalisté Spartaku Hluk zvládli premiéru v novém roce na jedničku, když v souboji proti poslední Olomouci potvrdili roli favorita. Tým hrajícího kouče Pavla Rochavanského soupeře, který v honbě za záchranou překopal celý tým, včetně vedení, sfoukl jako svíčku.
HLUK - Olomouc 11:5
I když domácí postrádali nejlepšího střelce Dudu, jejich útočnou aktivitu to nijak neotupilo. Od začátku soupeře přišpendlili před vlastní branku a v sedmé minutě otevřeli skóre. Gól přinesl na jejich florbalky klid, pokračovali v ofenzivním pojetí a v polovině zápasu vedli 6:0. Jednoznačný vývoj domácí využili ke střídání brankářů, ale Kolečkář si poprvé sáhl na míček, když jej lovil ze sítě. Hanáci se nesložili, bojovali, ovšem na Spartak to nestačilo. Třebaže domácí mírně polevili, vítězství si bezpečně pohlídali. Hattrickem se blýskli Lukáš Blizňák a Martin Tuhý. „Polovinu zápasu jsme plnili taktické pokyny a soupeře k ničemu nepustili, jenže s vědomím vysokého vedení jsme polevili. I tak ale nebylo o našem vítězství pochyb,“ uvedl kouč Rochovanský. Hlučané tak na šesté příčce zůstávají na dostřel třetí Telnici. Ztrácejí čtyři body, ale mají zápas k dobru. Branky: Blizňák 3, Tuhý 3, Rochovanský 2, Hubáček, Petlan, Šimíček. Třetiny 3:0, 4:2, 4:3.
HLUK: Kotrla (Kolečkář) - Zábrana, Soviš, Rochovanský, Vlachopulos, O. Hubáček, Blizňák, Petlan, Olbert, Šimáček, J. Hubáček, Kovář, Holý, Tuhý.