Hluk má první druholigové body

Hluk Sport 23 / 10 / 2013

Historickou premiéru v druholigové společnosti florbalisté Spartaku Hluk zvládli na padesát procent. Z palubovek soupeřů vytěžili tři body, když vyplenili hanáckou metropoli, ale utrpěli výprask na půdě exprvoligové Ostravy. Hattrickem se blýskli Tuhý a Martin Krchňáček.
Olomouc - Hluk 5:11
Hlučané porazili soupeře 6:4 a s cílem bojovat odjížděli na Hanou i v druholigové premiéře. A když po první třetině vyhrávali 4:0, když historicky první branku Spartaku v soutěži zařídil junior Duda, zdálo se, že zápas bez problémů dotáhnou k vítězství. Jenže ve druhé části se karta obrátila. Hosté pod dojmem náskoku polevili a rázem na ukazateli skóre svítil stav 4:5. Domácí na začátku poslední třetiny dokonce srovnali krok, ale pak už dominovali Hlučané, kteří dvěma slepenými góly během 12 sekund soupeři zhatili plány na úplný obrat. Závěr se proměnil v hluckou exhibici, která přinesla další čtyři zásahy do černého. Branky: Tuhý 3, M. Krchňáček 3, Olbert 2, Duda, Halašta, Rochovanský. Třetiny: 0:4, 4:1, 1:6.
Ostrava - Hluk 9:4
Ve Slezsku se Hlučané představili jen v deseti, takže byli outsiderem. Jako první však udeřili hosté, když se v páté minutě prosadil Rochovanský. Skóre se pak přelévalo jako na houpačce a když na začátku druhé části Sochorec srovnal na 3:3, vypadalo to na rodící se drama. Ovšem v dalším průběhu už pálili ostrými vesměs Severomoravané. „Bohužel nám začaly docházet síly a produkovali jsme stále větší množství chyb, které soupeř trestal,“ litoval Pavel Rochovanský, sekretář Hlučanů. Branky: Rochovanský, Zábrana, Sochorec, Holý. Třetiny: 3:2, 2:1. 4:1.