Hluk nezastavila ani průtrž mračen

Slovácko Sport 20 / 08 / 2020

Pohárový kat z Jankovic na prahu sezony doma vyhořel, duel s Velkým Ořechovem navíc dohrával bez dvou vyloučených.

1.A TŘÍDA
Hluk - Kunovice 3:0
Oba týmy výrazně proměnily kádr, pikantní byl zápas pro Skovajsíka s Uhlířem, kteří do Hluku přišli z Kunovic. A nakonec měli důvod k radosti. Hlučané totiž ve druhé půli, kdy soupeř po brance do šatny z pokutového kopu otevřel hru, měli převahu a dvakrát udeřili. O výhru je nepřipravilo ani pětiminutové přerušení kvůli průtrži mračen. Branky: Sopůšek z pen., Machala, vlastní. Poločas 1:0.
Osvětimany - Zlechov 5:2
Favorit favoritů nezaváhal. Když už po 11 minutách vedl 3:0, soupeř byl zralý na ručník. Hosté, kteří postrádali kouče Jana Kameníka, to ale neodevzdali, snížili a zabránili výraznějšímu debaklu. Branky: Zýbal, Čevelík, Perůtka, Švrček, Klimeš - Vaněk, Kedra. Poločas 3:1.
Bojkovice - Těšnovice 2:1
Když už se zdálo, že Bojkovice fanouškům naservírují jen bod, přišla 85. minuta a v ní se podruhé v zápase střelecky prosadil nejstarší hráč na hřišti David Vacula (43 let). Úvodní trefu si připsal už v 9. minutě, v níž chladnokrevně proměnil pokutový kop. Branky: Vacula 2. Poločas 1:1.
Fryšták - Nivnice 2:1 PK
Kádr Nivnice zasáhlo poměrně slušné zemětřesení, ale přípravné zápasy dávaly tušit, že si tým sedne. A tak u Olšavy bod z prvního mistráku  berou, nese podpis kanonýra Radima Straňáka. O druhý bonusový se hosté připravili v pokutových kopech. Branka: Straňák. Poločas 1:1.
Nedachlebice - Újezdec 2:0
Vítězný gól si připsal už po čtvrthodině hry domácí Brzica, na kterého v 66. minutě navázal Bartoš. To už ale Nedachlebičtí hráli bez Šuranského, který putoval předčasně pod sprchy za dva nešetrné zákroky. Jeho „blikance“ byly kaňkou zápasu. Branky: Brzica, Bartoš. Poločas 1:0.
Buchlovice - Dol. Němčí 0:2
Fotbalisté Buchlovic se po koronavirové přestávce zatím stále hledají. Po vyřazení z Poháru KFS na půdě Jankovic, nezvládli ani domácí premiéru s Dolním Němčím. I když je nutno podotknout, že hosté disponují kvalitním kádrem a tradičně jsou jim přisuzovány horní příčky tabulky. Branky: Škařupa, Cmol. Poločas 0:1.
Šumice - Koryčany 2:1
Třebaže Šumičtí inkasovali v závěru poločasu jako první, bleskurychle vyrovnali a ve druhé půli tlačili na pilu ve snaze urvat všechny body. Jejich tlak vystupňovalo ještě vyloučení soupeře. Když už to vypadalo na penaltový rozstřel, ve čtvrté minutě nastavení rozhodl kapitán Žampach, který proměnil pokutový kop. Branky: Pilka, Žampach z pen. Poločas 1:1.
1.B TŘÍDA
Malenovice - Slovácko C 0:2
Nováček soutěže neměl proti týmu, vedenému trenérskou stálicí Ladislavem Pochylým, žádnou šanci. I když podal sympatický výkon, devatenáctiletý brankář Trčka příliš práce neměl. Branky: Sánchez, Šilhavý. Poločas 0:1.
Slavkov - Morkovice B 4:0
Pohárová konečná je zapomenuta. Slavkov ostrý start zvládl, spláchl zálohu Morkovic a připsal si první tři body. Svěřenci kouče Pavla Barcucha totiž na rozdíl od poháru seřídili mířidla a už do přestávky si vypracovali tříbrankový náskok. Druhá půle se tak dohrávala jen z povinnosti. Branky: Omelka, Machala, Maštalíř, Chovanec. Poločas 3:0.
Uh. Ostroh - Tlumačov 2:1 PK
S Ostrožany to dlouho nevypadalo dobře. I když nebyli horším týmem, branka pro ně byla zakletá. Smůlu prolomil až v 77. minutě asistent trenéra Roman Šálek. Když o deset minut později uviděl červenou kartu Mojžíšek, domácí zápas dotáhli do penalt, které o prsa vyhráli (5:4). Branka: Šálek. Poločas 0:1.
Zdounky - Ostr. N. Ves 2:1
Svěřenci trenéra Martina Voráče v podhůří Chřibů tahali za kratší konec, směrem dopředu nebyli tolik nebezpeční. To domácí po hodině hry vedli 2:0. Novoveští korigovali až krátce před koncem. Branka: Zálešák. Poločas 1:0.
Ořechov - Topolná 3:1
Historicky první zápas Topolné v krajské soutěži připomínal zpočátku zlý sen. Družina kouče Romana Leitnera se ještě nestačila rozkoukat a v 17. minutě prohrávala 0:3! To bylo na ručník. Jenže hosté se postupně zklidnili, vyrovnali hru a po přestávce se dočkali i prvního krajského gólu! Branky: Kowalík 2, Trlida - Foltýn z pen. Poločas 3:0.
Jankovice - Vel. Ořechov 0:2
V krajském poháru vyřadili Buchlovice i Újezdec, na prahu I.B třídy ale zakopli. Jejich osud se naplnil už ve 23. minutě, kdy gólman Remeš podruhé lovil míč ze sítě. Jankovičtí zápas nakonec nezvládli ani psychicky, když dohrávali v devíti bez vyloučeného Bánovského a Šustra. Poločas 0:2.