Hluk si vynutil pátý souboj!

Hluk Sport 29 / 03 / 2018

Florbalisté Spartaku Hluk těžkou sitiauci zvládli s noblesou. I když ve druhém kole play up o postup do Národní ligy prohrávali 0:2 na zápasy, na domácí palubovce srovnali krok a o postupujícím tak rozhodne pátý zápas.
HLUK - Letka Ostrava 9:4
Hlučané vtrhli do zápasu jako uragán. Když na začátku 17. minuty vyhrávali 5:0, soupeř byl zralý na ručník… Jenže domácí náskok ukolébal a Severomoravané ještě do první přestávky dvěma góly snížili. Do druhé třetiny už nenaskočili zranění Jílek a kanonýr Olbert, za kterého však zaskočil Pavel Krchňáček. Sedmadvacetiletý borec režíroval závěr zápasu, když nejdříve zvýšil na 6:3 a v poslední části se blýskl třemi góly během necelých deseti minut. „Zápas rozhodl povedený start. I přes snahu soupeře vrátit se do hry jsme si už první bod v sérii pohlídali. Závěr se už dohrával pouze z povinnosti,“ vystihl dění na palubovce David Vlachopulos, vedoucí týmu. Branky: P. Krchňáček 4, Janča 3, Olbert 2. Třetiny 5:2, 1:2, 3:0. Stav série 1:2.
HLUK - Letka Ostrava 9:2
Odveta pod hluckou tvrzí začala pro domácí šokem, když po 114 sekundách Podškubka lovil míče ze sítě. Když hosté přidali druhý gól, s domácími to vypadalo zle. Ale bleskurychle se oklepali, do první přestávky vyrovnali a v následujících dvou třetinách už naprosto kralovali. Tvrdé K.O. soupeři zasadili zkraje druhé části, kdy během necelých tří minut třikrát udeřili a soupeř se už nezmohl na odpověď. „Od začátku jsme byli aktivnější, měli více šancí, ale soupeř nás dvakrát potrestal. Ale nakonec jsme po zásluze vyhráli, když jsme byli mimořádně produktivní. Věřím, že sérii už teď otočíme,“ burcuje Vlachopulos.
Pátý rozhodující zápas je na programu v pondělí 2. dubna na severu Moravy. Jeho vítěz postupuje přímo do Národní ligy. Ale ani poražený ještě nemusí smutnit. Čeká jej totiž ještě baráž s Bystřicí nad Pernštejnem, nejslabším týmem Národní ligy, sk. Východ. Mančaft z Vysočiny v play down prohrál všech šest duelů při skóre 20:72 (!).
Série se hraje opět na tři vítězné zápasy. Branky: Janča 3, Duda 3, Jílek, M. Krchňáček, Olbert. Třetiny 2:2, 5:0, 3:0. Stav série 2:2.
HLUK: Podškubka - Zábrana, Kovář, Holý, Duda, Petlan, Minařík, Olbert, Janča, P. Krchňáček, Štěrba, Jílek, M. Krchňáček, Kovář, Holý, Kollár, Tuhý.