Hluk zažil pravé slovácké peklo

Hluk zažil pravé slovácké peklo
Foto: sho
Hluk Sport 07 / 02 / 2011

S heslem „Staň se součástí něčeho výjimečného!“ vyhlásili fanoušci prvoligového Slovácka mobilizaci už koncem ledna. „Proč, když liga začíná až za měsíc?!“ Stejně jako fotbalisté, také jejich fanoušci se připravují na začátek sezóny, a tak si pro své „řádění“ vybrali turnaj fotbalových žáků do deseti let, který se v neděli uskutečnil v hlucké sportovní hale.
A výjimečné chvíle všichni, kteří do Hluku v neděli zamířili, skutečně zažili. Ať to byli trenéři, hráči nebo ostatní návštěvníci, všichni se před aktivitou slováckých fanoušků museli sklonit a nešetřili superlativy. „Pro ta děcka to musí být ohromný zážitek,“ komentovala bouřlivou atmosféru paní Malůšová z Hluku.
Zhruba dvě stovky Fanaticos vyrazily z různých míst Slovácka, aby podpořily mladé naděje a předvedly, že svou náklonnost nezaměřují jen směrem k mužskému A-týmu. To potvrdil také Miroslav Pisklák, šéf slováckého kotle, který mimo spokojenosti s průběhem celé akce naznačil, že by se nemuselo jednat o akci ojedinělou. „Jsme příjemně překvapení účastí, sešlo se nás tady docela dost a doufám, že příště nás bude ještě víc. Rádi bychom, kdyby se z toho stala taková tradice, protože když jsme viděli to nadšení, s jakým naši iniciativu přijali, je to velká motivace,“ dodal šéf kotle.
Ten v hlucké hale rozpoutal nefalšované slovácké peklo, na něž nezapomenou účastníci, diváci, ale hlavně desetiletí žáčci, kteří na turnaji nastoupili. „Bylo to super, úplně nás to nakoplo. Hrálo se nám skvěle,“ shodovali se mladí hráči. A stejně reagovali i trenéři. „Je to fantazie, trénuju asi pět šest roků, ale toto jsem ještě nezažil,“ komentoval atmosféru trenér Dubnice Peter Jakuš. Podobně reagoval i asistent trenéra Slovácka Václav Bezděk. „Kluci si té skvělé podpory váží. Zažili to určitě poprvé, možná naposled, a doufám, že si to i patřičně užívají. Měla by to být pro ně i motivace, protože podobnou atmosféru by mohli v áčku zažívat každý zápas. Možná by bylo fajn, kdyby se podobná akce u mladých hráčů mohla opakovat,“ přál si Bezděk.
Ať už se bude opakovat nebo ne, šlo jednoznačně o výjimečnou akci, která dosud v regionu, ne-li v celé republice, nemá obdoby, a organizátorům patří za jejich snahu i realizaci velký dík.

Galerie

Slovácké peklo v Hluku

Slovácké peklo v Hluku

07 / 02 / 2011

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace