Hluku stačila jedna třetina

Hluk Sport 05 / 02 / 2016

Divizní florbalisté Spartaku Hluk splnili roli vysokého favorita a ve čtvrteční dohrávce smázli Uničov 9:2. Jejich mašina se však rozjížděli velmi pozvolna. A kdyby v bráně nečaroval Martin Kotrla, asi se na vítězství pořádně nadřeli...
HLUK - Uničov 9:2
I když byly karty rozdány jasně, Uničov je ignoroval a od začátku se dostával do vyložených šancí. Kotrla však domácí podržel. Jeho spoluhráči v poli dlouho hledali recept na defenzivní styl soupeře, který vsadil na obranu a sporadické brejky. Když se ale v přesilovce prosadil Hubáček, domácí se uklidnili a od druhé třetiny jasně kralovali. Jejich motory nahodil kontaktní gól Severomoravanů na 1:2. A výsledkem byla šestigólová smršť.
Jelikož za stavu 8:1 nebylo co řešit, závěrečná třetina opět zapadla do nepovedenějších výkonů Hlučanů. „Přehrávání útočných akcí, nedůraz, hra plná nepřesnosti a nižší nasazení diváky příliš neohromily,“ ví moc dobře hrající kouč Pavel Rochovanský, který je tak logicky spokojený pouze s výsledkem.
„Předvedený výkon zůstal hodně za očekáváním. Jen jsme splnili povinnost,“ posteskl si lodivod. Branky: Olbert 2, Kollár 2, Blizňák, O. Hubáček, Rochovanský, Koželuha, Blaha. Třetiny 2:0, 6:1, 1:1.
HLUK: Kotrla - O. Hubáček, Kovář, Holý, Jagoš, Šimíček, Olbert, Rochovanský, Zábrana, Blizňák, J. Hubáček, Blaha, Petlan, Tuhý, Koželuha, Kollár.

autor: ceh, pch