Hoffman válí, co start, to zlato

Uherské Hradiště Sport 01 / 06 / 2010

Hradišťští plavci i přes absenci vlastního bazénu sbírají medaile jako na běžícím pásu

Plavci Slovácké Slavie Uherské Hradiště si z oblastních přeborů žactva Zlínského a Olomouckého kraje přivezli sbírku deseti medailí (7-1-2). Hned o šest zlatých se postaral aktuálně nejlepší závodník klubu Marek Hoffmann (na snímku), který v nejcennější kov proměnil každý start! Kompletní medailovou sadu pak ukořistil Martin Fila.
Hoffmannova hvězda zářila na oblastních přeborech ve Zlíně (ročník 1999-2000). Obrovský talent hradišťského, ale i českého plavání dominoval ve všech šesti disciplínách, v nichž se představil. „A nebýt pravidla o maximálním počtu startů, asi by si připsal vítězství i v dalších disciplínách,“ říká Jiří Vašica, předseda hradišťského oddílu.
Hoffmann postupně nedal soupeřům šanci na 100 a 200 m prsa, 50 a 100 m motýlek a 100 a 200 m polohový závod. „Hodně divně se cítil hlavně v cíli prsařské dvoustovky, kterou doplaval s náskokem padesáti sekund i metrů v čase 3:03,9 minuty, což se hned tak nevidí,“ uvedl Vašica. Na motýlkářských tratích si vždy vylepšil osobní maximum, na padesátce má jeho nový rekord hodnotu 34,4 sekundy, na dvojnásobné trati pak 1:17,7 minuty. V městě obuvi hájila hradišťské barvy ještě Klára Filgasová, na obou prsařských tratích obsadila čtvrté místo s časy 1:37,7 a 3:30,3 minuty.
Tříčlenná výprava starších žáků bojovala na přeborech v Prostějově. Nejvíce o sobě dal vědět z ročníku 1998 Martin Fila, který získal kompletní sadu medailí.
Zlato ukořistil na 200 m prsa, na poloviční trati byl stříbrný a bronz vybojoval na 200 m polohový závod. Na znakařské stovce byl pátý, na 200 m znak a 100 m polohový závod dohmátl osmý.
O rok starší Johana Hoffmannová skončila šestá na 100 m polohový závod, sedmá na 200 m znak a čtyřikrát osmá (100 a 200 m prsa, 200 m polohovka, 100 m znak). Kristian Zámečník obsadil výborné třetí místo na 200 m znak časem 3:07,6. Na trati 100 m prsa byl šestý, 200 m prsa, v polohovce a 100 m znak si o příčku pohoršil a na 100 m polohový závod skončil osmý.