Hoffmann nemá konkurenci

Uherské Hradiště Sport 16 / 11 / 2009

Talentovaný plavec Marek Hoffmann ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště o sobě dal opět výrazně vědět na Oblastních přeborech žactva (ročník 1998 a mladší) ve Vyškově. Šestkrát se postavil na start a pokaždé bral zlato!
Hoffman mezi desetiletými neměl konkurenci a potvrdil své dominantní postavení. Postupně kraloval na 50 a 100 metrů prsa i motýlek, 50 m znak i v polohovém závodě na sto metrů. V kategorii jedenáctiletých prokázal prsařské kvality Martin Fila, když si na tratích 100 a 200 metrů vyplaval zlato a na stovce polohový závod skončil čtvrtý. Třetí reprezentantkou Uh. Hradiště byla Barbora Tylová, která si vylepšila osobní rekordy na stometrových tratích znak, polohový závod i volný způsob, což jí vyneslo osmé, jedenácté a dvanácté místo.
„Do Vyškova měla odcestovat šestičlenná výprava, ale chřipková epidemie pustila na závody jen polovinu,“ podotkl Jiří Vašica, předseda plaveckého oddílu. I tak jeho vyslanci získali osm zlatých medailí.

autor: ceh, jv