Hofmann: Cením si, že jsme hráli až do konce

Hofmann: Cením si, že jsme hráli až do konce
Foto: Martin Otto  /  Stanislav Hofmann věřil ve vítězství až do závěrečného hvizdu
Uherské Hradiště Sport 14 / 09 / 2022

Slovácko vlétlo na svého úvodního evropského soka v plné parádě. Výsledkem byly dvě branky a přesilovka. U druhého gólu Slovácka asistoval Stanislav Hofmann, který svojí hlavičkou orazítkoval jen tyč srbské brány, a odražený míč uklidil do sítě Kalabiška.

Začátek a vlastně celý poločas byl podle našich představ. Dali jsme dvě branky a měli hru pod kontrolou. Partizan jsme do ničeho nepustili. V poločase jsme se upozorňovali, že nesmíme dostat kontaktní gól, protože jsme věděli o ofenzívní síle Partizanu. Už úvodní standardka nemusela být a pak nám to tam Diabate propálil. Ten gól s námi zamával víc, než měl. Hrozili nám z brejků a vzápětí i vyrovnali. To byla pro nás tvrdá rána. Nějakou dobu trvalo, než jsme se z toho dostali, a v té době přišla ještě třetí branka. Prohrávali jsme a v tu chvíli to s námi vypadalo špatně. Cením si, že jsme hráli až do konce a nic nevzdávali i po průběhu druhé půle, kde jsme se ani do šancí nedostávali a z naší strany to byla spíše taková křeč. V závěru jsme aspoň vyrovnali, ale po průběhu utkání je to pro nás, jako bychom prohráli.

Nejvíc vás zlobili Diabaté a Gomes. Nešli uhlídat?

Jsou extra kvalitní. Diabaté si prošel velkými kluby. Věděli jsme, co v něm je, a dívali jsme se na něj i na videu. Za Gomese mluví statistiky o počtu vstřelených branek. Pomohlo jim i střídání v poločase. Vysunuli se nahoru všichni tři a chodili do nebezpečných brejků, s čímž jsme si nedokázali poradit.

V prvním poločase jste naprosto dominovali a vypadalo to, že ve druhé půli nebude o co hrát. Nedostalo se vám to trochu do hlav?

Po zkušenostech, které máme z loňského zápasu v Budějovicích, kde jsme také vedli 2:0 a hráli přesilovku, jsme se burcovali. Ten jejich úvodní gól, který byl pro nás trochu nešťastný, nás znejistil.

Nešťastný byl i druhý gól, který jste tečoval Nguyenovi do protipohybu. Nejste v posledních zápasech smolařem?

Hraji v obraně a to se někdy stát může. Šel jsem proti střele a on mě trefil do ramene. S tím se dá těžko něco dělat. Možná mám teď období, kdy se to na mě trochu lepí.

Po vyrovnání jste se snažili o vítěznou branku. Cítil jste, že by tam mohla spadnout, anebo to byla už spíše křeč?

Samozřejmě jsme zápas chtěli otočit a vyhrát. Hráli jsme proti deseti... Měli jsme tam hodně standardek a věřil jsem, že bychom ten vítězný gól vstřelit mohli.

Máte zkušenosti ze zápasů s Fenerbahce. AIK Stockholm a teď čerstvě s Partizanem. Kam byste srbský celek zařadil?

To je těžké hodnotit. Fenerbahce asi bylo na nejvyšší úrovni. Partizan bych přirovnal ke Stockholmu, ale na rozdíl od něj mají v útoku rozdílové hráče.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace