Hofmann: Po inkasovaném gólu jsme se nepoložili

Hofmann: Po inkasovaném gólu jsme se nepoložili
Foto: Martin Otto  /  Stanislav Hofmann si navlékl na rukáv kapitánskou pásku a tým přivedl vítěznou brankou k prvním třem bodům v letošním roce.
Uherské Hradiště Sport 04 / 03 / 2024

Po zranění Michala Kadlece, který je po operaci Achilovy šlachy a nad jeho dalším pokračováním kariéry visí otazník, obsadil pozici nejzkušenějšího stopera Stanislav Hofmann.

Při absenci Kadlece a Daníčka si třiatřicetiletý stoper navlékl i kapitánskou pásku a svůj tým dovedl k vítězství. 

Na samotný zápas jsme se extrémně soustředili, protože jsme si uvědomovovali, že čtvrtý zápas bez bodu by pro nás byl už extrémní problém. Začátek jsme jakž takž chytli, ale pak jsme udělali obrovskou chybu po standardce. Jsem rád za celý tým, že jsme se nepoložili a hráli jsme dál a do poločasu vyrovnali. Pak přišla červená a my sami víme, že nám přesilovky moc nejdou. V kabině byly proslovy, které nás měly nabudit a přinést klid do druhé půle. Až na nějaké malinké výjimky jsme ji zvládli a zaslouženě vyhráli.

Na co jste se při přesilovce nejvíce zaměřovali?

Dávat soupeři co nejméně standardek, protože při nich se početní výhoda maže. Navíc v našem tlaku mohly přijít nějaké odkoplé míče za obranu na jednoho útočníka, kterého tam pořád měli. 

Standardkami jste si v tomto utkání spíše pomohli. Váš gól a koneckonců i ruka ve zdi před penaltou...

To byla další věc, na které jsme v týdnu zapracovali, protože dosud jsme si jimi absolutně nepomáhali. Dnes jsme gólů ze standardek mohli dát víc, protože jen já si vzpomínám na hlavičku, kterou jsem netrefil dobře. Zaplaťpánbůh za ty, které se nám povedly, a Honza Baránek si na lavičce mohl oddechnout. (úsměv)

Je zranění Michala Kadlece velký zásah do zajetého systému vaší defenzívy?

Je to nás kapitán a nejzkušenější hráč a je jasné, že na hřišti chybí. Než aby se "oddělal" a hrál na půl plynu, tak je lepší se vyléčit. Našli jsme levého stopera Kaliho (Kalabiška), myslím, že si tam vede dobře. Vrátí se Vlasta Daníček a doufám, že si poradíme i bez Michala, i když jeho levá noha samozřejmě bude chybět, ale já doufám, že se ještě do konce sezóny stihne na hřiště vrátit aspoň na pár zápasů. 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist