Hofmann: Šancí na druhý gól bylo dost

Hofmann: Šancí na druhý gól bylo dost
Foto: DDK
Uherské Hradiště Sport 31 / 07 / 2021

Na pozápasovou tiskovou konferenci se hráčům Slovácka příliš nechtělo. Před novináře nakonec předstoupil stoper Stanislav Hofmann, který se shodl s trenérem Svědíkem.

Na penalty nemělo vůbec přijít. Tlaku, centrů do šestnáctky i šancí jsme měli dostatek, ale nestačilo to. V penaltách to tak už bývá. Někdo je šťastnější, někdo je smutný a to jsme dnes my. Mrzí nás i gól v Plovdivu, který přišel úplně na konci zápasu a nemuselo k němu dojít. Mohli jsme mít lepší výchozí pozici. V odvetě jsme ale věděli, do čeho jdeme. Manko jsme smazali docela rychle. Rozhodlo to, že jsme nepřidali druhý gól, protože si myslím, že jsme na to měli.

Jednu z šancí na druhý gól jste měl po rohovém kopu i vy. Míč z vaší hlavy však šel přímo do náruče brankáře Pirgova.

Přede mnou skákal Rambo (Petr Reinberk) s nějakým obráncem. Míč se mi na chvilku ztratil a reagoval jsem na něj na poslední chvíli. Myslím ale, že přesto to šlo dát na přední i zadní tyč, ale v té rychlosti jsem míč blbě trefil. Mělo to jít kamkoliv, jen ne do gólmana.

Rozhodly penalty. Nechtěl jste jednu z nich kopat i vy?

Nechtěl. Včera jsme penalty trénovali, všichni ji dali a já nedal. Kluků, kteří je jít kopat chtěli, bylo dost, tak jsem se do nich necpal. Poslední penalty jsem neproměňoval.

Může být premiérový start v evropském poháru alespoň cennou zkušeností?

Zkušenost to je, ale chtěli jsme přejít aspoň přes první kolo. To zklamání je teď obrovské. Nezbývá nám, než celou sezónu makat, abychom se příští sezónu dostali třeba znovu do pohárů.

Jaký budete mít recept jak vyhnat zklamání z hlavy?

Recept má každý svůj. U mě to budou určitě moje děti, které mě přes den rozptýlí, takže nebudu mít tolik prostoru nad vyřazením přemýšlet. Život jde dál a vyřazení se stává i jiným, větším týmům. Máme teď před sebou spoustu zápasů v lize.

 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace