Hokejem se stále baví

Hokejem se stále baví
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 29 / 02 / 2016

Radim Antonovič svými výkony pomáhá hokejistům Uherského Ostrohu

Před rokem zažívali hokejisté Uherského Ostrohu parádní konec sezony. Jako nejlepší tým základní části Zlínské krajské ligy vybojovali postup do baráže o druhou ligu. V bojích jim pomáhal i Radim Antonovič, který coby zkušený hokejový harcovník  zakotvil před sezenou právě v tomto klubu a pomohl mu k zatím největšímu historickému úspěchu. „Moc bych moji zásluhu nepřeceňoval, za úspěchem stojí celý mančaft,“ směje se sympatický útočník, který aktuálně sleduje své spoluhráče pouze z tribuny.
„V průběhu sezony se objevily problémy s kyčlí, ty jsem nějak překonal, ale pak přišlo ve Velké Bíteši zranění o mantinel a bylo vymalováno. Ale už se dávám dohromady tak, abych klukům v závěru letošní sezony mohl pomoct,“ dodává.
Rodák z Luhačovic začínal s hokejem v šesti letech v Uherském Brodě, v osmé třídě přestoupil na sportovku do Uherského Hradiště a ve druhém ročníku střední školy pak na sportovní gymnázium do Přerova. „Tady jsem hrál extraligu juniorů. Poté následovala první liga v Prostějově, ale tu jsme po roce opustili. Zkusil jsem proto štěstí v druholigovém Šumperku, se kterým jsem oslavil postup do první ligy. Poté jsem se vydal na dva roky do polské extraligy,“ popisuje své hokejové štace Radim, který také na čas zakotvil v Uh. Hradišti, které hrálo druhou ligu. „Přišel za mnou Petr Sakrajda, abych pomohl hokejistům ve druhé lize. Ovšem po roce a půl se Hradiště s druhou ligou loučilo a já si říkal, že už bych taky mohl pomalu končit. Jenomže se mi ozval můj kamarád ze Zlína Martin Záhorovský s tím, že bychom si mohli prodloužit kariéru a zavzpomínat na mladá léta. Proto jsme přijali nabídku Brumova. Když tam ale mužský hokej skončil, byl jsem opět na rozcestí mezi koncem kariéry a případnou další nabídkou,“ vzpomíná na dobu nedávno minulou.
A nabídka skutečně přišla. Ozval se kamarád Ivan Klauda z Uh. Ostrohu. „Spolu s manažerem Bronislavem Zápařkou mě oslovili s nabídkou, která mě nadchla. Do sezóny 2014/2015 jsem tak oblékl ostrožský dres a vůbec toho nelituji. Diváci nám fandí a my se jim odvděčili parádními výkony, včetně baráže o druhou ligu,“ dodává Radim, který spolu s Jakubem Klimovičem a Pavlem Vaněčkem patřil k prvnímu útoku. Po celou sezonu patřil k tahounům týmu, který byl jen krůček od historického postupu do druhé ligy.
 „Loňská sezona vygradovala na opravdové maximum, fanoušci si museli přijít na své. V závěrečné baráži nás čekala osobnostmi nabitá Kopřivnice. Jenom škoda, že se nehrálo ve třech týmech, jak to mělo být původně. Diváci by viděli daleko víc zajímavých zápasů. Každopádně to byla pro většinu hráčů velká zkušenost, protože hrát před dvěma a půl tisíci diváků na kopřivnickém stadionu, to nemáte každý den,“ kvituje finále zkušený útočník, který se vždy těšil i na zápasy s okresními rivaly z Uherského Hradiště a Uherského Brodu. „V podstatě se všichni známe, takže by se dalo říct, že nemůže nikdo nikoho překvapit. Ale v loňském roce nás třeba Hradiště dvakrát porazilo, proto je hokej tak krásný. Nikdy nevíte, jak to dopadne,“ směje se Antonovič, podle kterého se kvalita krajského přeboru rok od roku zlepšuje, a to i díky hráčům, kteří se na závěr své hokejové kariéry vracejí do týmů, ze kterých do velkého hokeje odešli.(sal)

Pohled trenéra
Spolu s Radimem jsme hráli v Šumperku a Šternberku. Do každého zápasu jde naplno, pro tým chce udělat maximum, je šikovný a spolehlivý. Když jsem před dvěma lety dostal nabídku trénovat Uh. Ostroh, chtěl jsem do týmu přivést několik zkušených borců, abychom ukázali, že dokážeme hrát i na špici tabulky. Radim byl první, kterého jsem oslovil. Když jsem mu nastínil, co všechno mám v plánu, nechal si něco málo na rozmyšlenou, ale pak mi řekl, že jde do toho se mnou. Zkušení borci jako Radim nebo Kuba Klimovič, Pavel Vaněček dokázali tým pozvednout, mladí kluci získali více jistoty a tým to dotáhl až do bojů o druhou ligu. Jenom je škoda, že nám v této sezoně kvůli zraněním a nemocem zatím nepomáhá jako v minulé sezoně. Teď bychom možná byli na špici tabulky.
Ivan Klauda, trenér Hokeje Uherský Ostroh

Hokej zvítězil nad tenisem

Radim obul brusle v pěti letech, když jsem ho začal vozit na zimní stadion do Uherského Brodu, kde začínal pod trenérem Pešákem. Hokej mu docela šel, hrál žákovskou ligu za Uh. Hradiště, juniorskou za Přerov. Do patnácti ještě hrál i tenis, ale pak zesílil, porostl a usoudil, že individuální tenis se nedá s kolektivním hokejem srovnat. On má raději kolektivní sporty, a proto si zvolil jenom hokej. A udělal dobře. V útoku začal dávat hodně branek, proto začal být velmi platným hráčem, ať už v Prostějově, Šternberku, v Uherském Hradišti, Polsku a teď v Uherském Ostrohu, kde je maximálně spokojený. Zná se s trenérem, je tam výborná parta, která loni bojovala o druhou ligu. Téměř na všechny jejich domácí zápasy jsem se jezdil dívat a fandil mu. Jenom je škoda, že se zranil a na spoluhráče se dívá pouze z tribuny, ale jak ho znám, určitě bude chtít stihnout letošní play off.
Zdeněk Antonovič, otec

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace