Hokejisté Brodu se ujali vedení

Uherský Brod Sport 20 / 03 / 2012

Hrdinou prvního finále se stal obránce Heča

Důležitý první krok udělali v úvodním finálovém duelu play-off krajské ligy hokejisté HC Uherský Brod. Svěřenci kouče Zbyňka Kůdely zvítězili na ledě Brumova po samostatných nájezdech, když rozhodující trefu obstaral obránce Jan Heča.
Brumov - Uh.Brod 0:1 po sn
První finálový zápas nabídl téměř vše, co hokej dělá divácky atraktivním sportem. Týmy nastoupily s důrazem na pevnou obranu, za kterou navíc výtečně chytali Tuček (Brumov) s Kůdelou. Oba celky si vytvářely šance, hrály slušně a zápas dobře zvládli i rozhodčí. Scházelo pouze koření v podobě vstřelených branek.
V první třetině viděli diváci naprosto vyrovnanou hru. Skóre mohli otevřít domácí, kteří nastřelili pouze tyč. Stejně si ovšem počínal o pár minut později i hostující Bahula. Ve druhé dvacetiminutovce byli mírně aktivnější domácí, ale ve třetí třetině zase aktivita přešla na hosty. „Ukazovalo se, že zápas může rozhodnout jediná branka, ale tu se nedařilo dát ani jednomu týmu. Blíž jsme byli my, jenže střela Pavla Obadala jen otřela tyč,“ uvedl kouč Brodu Zbyněk Kůdela. Jelikož rozhodnutí nepadlo ani v prodloužení, rozhodovaly nájezdy.
Jako první začínal domácí Mokrejš, který poslal Brumov do vedení. Následně však předvedl učebnicový blafák Šiller a bylo srovnáno. Kůdela pak vychytal Plachtoviče a Heča na Tučka vyzrál blafákem. Domácí potřebovali vyrovnat, ale Kůdela byl opět úspěšnější, a tak připravený Kubiš už ani nemusel jet. Finálová bitva pokračuje ve čtvrtek v Brumově. Třetiny 0:0, 0:0, 0:0. Stav série 0:1
UH. BROD: Kůdela - Surý, Heča, Měšťánek, Bahula, Kojecký, Woska, Kovář - Obadal P., Obadal L., Šiller - G ergela, Marušák, Schuster - Kubiš, Kotačka, Bršlica (Škorec).

autor: HYNEK ZDENĚK