Hokejisty Brodu povede Hlobil

Hokejisty Brodu povede Hlobil
Uherský Brod Sport 29 / 09 / 2010

Kouče Zbyňka Kůdelu střídá na uherskobrodské lavičce zkušený Viktor Hlobil z Kroměříže

Osiřelé trenérské taktovky hokejistů HC Uherský Brod se chopí Viktor Hlobil, bývalý kouč druholigového Vsetína a Kroměříže. U kormidla střídá Zbyňka Kůdelu, který u týmu vicemistra Zlínského kraje skončil kvůli pracovním povinnostem.
„Trenér Hlobil nebyl jediným kandidátem na uvolněný post, ale v jeho prospěch rozhodly zkušenosti a fakt, že byl ochotný zároveň koučovat i juniory,“ potvrdil Drahoslav Mahdal, předseda brodského klubu. Jedním z jeho cílů pro letošní sezonu je právě zabudování talentovaného dravého mládí do prvního týmu. „A proto je optimální, aby oba týmy vedl jeden trenér,“ je přesvědčený Mahdal.
Kouč Hlobil je na Slovácku neznámou tváří, v předchozích ročnících totiž stál na druholigových lavičkách - v Kroměříži a Vsetíně. U Olšavy má za sebou dva tréninky, na hodnocení kádru si proto ještě netroufl.
„I když pár hráčů znám - Málka, Suhradu, Kubiše, s většinou se teprve poznáváme. Kádr každopádně není zlý, byť odešlo hodně hráčů. Jen potřebuje vhodně doplnit,“ říká šestačtyřicetiletý Hlobil, který jiné nabídky na trénování neměl. „Když jsem po sezoně skončil ve Vsetíně, trošku jsem se děsil, že zůstanu bez práce. Brodská nabídka přišla právě včas,“ usmívá se nový lodivod, který je rád, že jeho další kroky po působení na Hané a Valašsku vedou na Slovácko.
Jaké má cíle? „Hlavně zapracovat mladé kluky do áčka, aby si přičuchli k mužskému hokeji, a vytvořit do budoucna silný tým. Počítám s během na dlouhou trať,“ reagoval Hlobil, který možná do Uh. Brodu přivede i některého z bývalých svěřenců. „Už jsem několik hráčů oslovil, někteří odmítli, jiní si vzali čas na rozmyšlenou. Uvidíme.“

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace